כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל היין של מטה יהודה חוגג 15

מאת: חדשות 'מפיק' /
08.10.2013
/ 12:44

ההתפתחות של היקבים במועצה האזורית מטה יהודה הפכה את ענף היין למקור פרנסה ולעוגן תיירותי משמעותי באזור זה. את החזון ליצור דרך יין ואזור יין במקום, הגשימו חקלאי ויינני היישובים בשיתוף עם המועצה האזורית מטה יהודה, מחלקת התיירות של מטה יהודה, משרד התיירות ומשרד החקלאות. כיום, 'דרך היין' של יקבי מטה יהודה היא מפעל משגשג ופורח.

בדומה לדרכי יין בעולם, מציעה דרך היין של מטה יהודה אחת לשנה חגיגת תיירות, יין, תרבות ובידור. האירועים, המתקיימים מזה 15 שנים, מאפשרים מרהיבה אל מרתפי היין ואל דרך העשייה והייצור.

פסטיבל היין ה- 15 של מטה יהודה ייפתח באירוע מרכזי שיתקיים ב- 24/10 במיני ישראל. האירוע, במעמד משה דדון, ראש המועצה האזורית מטה יהודה, יפגיש כ-30 יקבים מאזור מטה יהודה שיזמינו את הקהל לטעום ממבחר היינות מכרמי האזור, להכיר את הייניים ובעלי היקבים ועוד, סביב שולחנות בר ולצד מוזיקה חיה. בין היקבים המשתתפים השנה בפסטיבל- יקב טפרברג, יקב פלם, יקב צרעה, יקב צובה, יקב ענבה, כרם ברקאי, יקבי עמק האלה ועוד רבים וטובים.
 
עוד במסגרת פסטיבל היין- סיורים מודרכים ליקבי מטה יהודה; "מסיירים ואוכלים על דרך היין"; סיורי אופניים לכרמים וליקבים ועוד. בנוסף, ביום שישי ה-25/10, יתקיים מירוץ היקבים ה-5 שייצא מהכניסה לקיבוץ נחשון ויחלוף על פני אתרי מורשת היסטוריים.
 
פסטיבל היין של מטה יהודה יתקיים בין התאריכים 24/10-24/11.
 
פסטיבל היין מטה יהודה
(צילום: ענבל רוז)
 
תגובות
אין תגובות למאמר