כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בחמישי הקרוב- פסטיבל הקולנוע של חיפה

מאת: חדשות 'מפיק' /
15.09.2013
/ 15:33

פסטיבל הסרטים הבינלאומי של חיפה ייפתח ביום חמישי הקרוב (19/9) בפעם ה- 29. הפסטיבל, אשר נוסד בשנת 1983, היה אחד מראשוני פסטיבלי הסרטים בישראל, ובמהלך השנים הפך לאירוע קולנועי חשוב בסדר גודל בינלאומי.

לפסטיבל צפויים להגיע למעלה מ- 300,000 שישתתפו ביותר מ- 200 הקרנות, מתוכם של כ- 75 סרטים ישראלים חדשים. בנוסף, יתקיימו במהלך הפסטיבל קבלות פנים מיוחדות, כיתות אמן, כנסים בינלאומיים ודיונים קולנועיים.

הקהל שיגיע לפסטיבל יוכל להיחשף לכמה מהסרטים היותר מסקרנים שצפויים לצאת לאקרנים בשנה הקרובה, ביניהם- סרטו של אלפונסו קוארון "כוח משיכה" בכיכובם של סנדרה בולוק וג'ורג' קלוני, שינעל את הפסטיבל. את הפסטיבל יפתח סרטו המדובר של של ארי  פולמן – "כנס העתידנים", שעשה חייל בפסטיבלים ברחבים העולם.
 
 
עוד יוקרנו במהלך הפסטיבל- מבטה של האהבה של הבמאי מייקל ווינטרבוטום, סיימון קילר של הבמאי אנטוניו קמפוס ועוד רבים.
 
באגף הקולנוע הישראלי, יוכלו משתתפי הפסטיבל ליהנות מהקרנה ראשונה בארץ של הסרט 'בית לחם' של הבמאי יובל אדלר, שזכה לאחרונה בפרס הסרט הטוב ב'ימי ונציה' בפסטיבל ונציה היוקרתי שנפתח בסוף החודש שעבר. עוד יוקרנו במסגרת פסטיבל חיפה- 'אנא ערביה' של הבמאי עמוס גיתאי, שיתוף הפעולה הישראלי/גרמני 'המסע של האנה' של הבמאית יוליה פון היינץ, 'היה שלום פטר שווארץ' של הבמאית יעל ראובני ועוד.
 
 
במסגרת הפסטיבל יקיימו שגרירות צרפת, המכון הצרפתי בישראל, ו- TV5MONDE את 'יום 100% פרנקופוני'. במרכזו של יום זה, תתקיים הקרנה מיוחדת של הסרט "יאנג פרץ", בנוכחותם של הבמאי ז'אק הואניש, המנהלת האמנותית לור בלזין-סורין, המפיקה נלי קפסקי, התסריטאי יוני דרמון והשחקן הראשי ברהים אסלום – מתאגרף צרפתי מוסלמי ממוצא אלג'יראי, שהסכים לגלם את דמותו של ויקטור יאנג פרץ, מתאגרף יהודי תוניסאי שזכה בתהילה במהלך שנות השלושים ונספה באושוויץ בשנת 1943. ההקרנה תתקיים במעמד אוליבייה רובינשטיין - יועץ התרבות בשגרירות צרפת ומנהל המכון הצרפתי, ג'יל קורג'לונג – קונסול צרפת בחיפה, וארמל חיים-אזולאי – נציגת רשת הטלוויזיה הפרנקופונית TV5MONDE בישראל. 
 
מלבד סרט זה, יוקרנו במהלך יום זה, שיתקיים ב- 22/9, רשימה ארוכה של סרטים צרפתיים וסרטי קו-פרודוקציות ישראליות-צרפתיות, ביניהם הסרט "כנס העתידנים" של פולמן.
 
 
מלבד הקרנות הסרטים השונות, יתקייו במהלך הפסטיבל אירועים מיוחדים, ביניהם פורום השיווק הבינלאומי ה-10 של חיפה, שוק הסרטים הבינלאומי השלישי, קצר על הבר- חגיגת סרטים קצרים ישראלים, כיתת אמן עם צלם הקולנוע ריקרדו ארונוביץ, מפגש מיוחד עם יוצר הקולנוע הבריטי המסקרן פיטר גרינוואי שיקרין 35 מסרטיו הקצרים ועוד.
 
כבשנים קודמות, יתקיימו לצד הפסטיבל אירועי חוצות רבים בעיר חיפה, שיכללו בין היתר הופעות של מוזיקה חיה, הקרנות של סרטים תחת כיפת השמים, שוק אומנים ועוד.
 
תגובות
אין תגובות למאמר