כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ג'אז ובירה בירושלים

מאת: חדשות 'מפיק' /
15.09.2013
/ 10:58

מרכז המוזיקה ירושלים, יקיים בתחילת החודש הבא חגיגת ג'אז תחת הכותרת- 'ג'אז ובירה בבירה'. במשך שלושה ימים יתקיימו במרכז מופעים של אומני ג'אז מובילים, הרצאות שיעסקו בהיבטים שונים בג'אז (שיהיו פתוחות לקהל ללא תשלום) והמון בירה ללא הגבלה.

במקביל תתקיים במרכז גם סדנת ג'אז לפסנתרנים קלאסיים, המיועדת לסטודנטים מתקדמים לפסנתר, ומטרתה להקנות גישה לעולם הצבעוני של הג'אז, טכניקות לעיבוד ולביצוע ג'אז בפסנתר, היכרות עם תולדות הג'אז, ובעיקר – התנסות מעשית בנגינה ובאלתור. 

החגיגות יפתחו במופע של "שלישיית אבי אדריאן" (אבי אדריאן- פסנתר, אריה וולניץ- באס, רוני הולן- תופים), המשלב עיבודים מקוריים לניגונים יהודיים ופיוטים מהמקורות לצד שירים ישראליים וחומר מקורי פרי עטו של אדריאן. לפני המופע תתקיים הרצאה של הפסנתרן, המנצח והמלחין ירון גוטפריד בנושא "בין הקלאסי לג'אז בפרספקטיבה אישית".
 
שלישיית אבי אדריאן
שלישיית אבי אדריאן
(צילום: יח"צ)
 
ביומו השני של הפסטיבל תופיע "שלישיית תומס אנקו"- של הפסנתרן הצרפתי, כאשר לפני המופע ירצה המוזיקאי עומר קליין בנושא "קית' ג'ראט בפריז- מסע בזמן".
 
הפסטיבל ייחתם בהרצאה של המלחין רועי בן סירה, "בוסה נובה-הג'אז של ברזיל. האמנם?", שתלווה בהופעה של ההרכב של ניתאי הרשקוביץ. בהופעה יבוצעו קטעים מקוריים, רובם חדשים, לפסנתר סולו ולטריו רובן נכתבו על ידי הרשקוביץ  במיוחד עבור ההרכב ומופע זה ובהשראתו.
 
האירוע יתקיים בין התאריכים 7-9 באוקטובר.
תגובות
אין תגובות למאמר