כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

חגי תשרי במוזיאון אילנה גור

מאת: חדשות 'מפיק' /
02.09.2013
/ 11:21

מוזיאון אילנה גור הוקם ביפו העתיקה לפני כעשרים שנים. המוזיאון, אשר שוכן במבנה היסטורי מהמאה ה-18, מציג אוסף אמנות המונה למעלה מ- 600 יצירות של אמנות ישראלית, בינלאומית ואותנטית מתקופות שונות. בחופשת ראש השנה ובחופשת סוכות יציע המוזיאון סיורים מיוחדים להורים ולילדים.

הסיור הראשון- הטירה הקסומה - מיועד להורים ולילדים יחדיו. מדובר בסיור מלא הפתעות המיועד לצעירים ולצעירים ברוחם בתוך חדריו הרבים של המוזאון. במוזאון מתחבאות חיות מפוסלות, כשחלקן מטפסות על קירות הבית במקומות לא צפויים. הסיור מאפשר לילדים ולהורים לגלות אילו בעלי חיים ואוצרות מתרבויות שונות ברחבי העולם מסתתרים בין הקירות. במהלך הסיור יפתרו הילדים חידות ויקשיבו לסיפור במרפסת המוזאון. בתום הסיור תיערך פעילות יצירה בגן הפסלים של המוזיאון, המשקיף על יפו מלמעלה.

סיור נוסף שיוצע, הוא מסע בעקבות הדיוקן- מהו דיוקן? האם ישנה תבנית מחייבת, להצגת דמותו של אדם והאם בית יכול להיות דיוקן? 
הסיור "מסע בעקבות הדיוקן" יבחן את אוסף הדיוקנאות הנחבאים בין כתליו של המבנה. האוסף כולל עשרות דיוקנאות שונים המספרים לא רק אודות האדם המונצח בהם, אלא גם על השינויים שחלו באופן תפיסת מושג הדיוקן באמנות.
 
סיור נוסף, המתאים למבוגרים יותר שבין המבקרים, ידבר על מיניות, אימהות ומגדר באמנות. רבות מיצירות האמנות במוזיאון מציגות את דמות האישה, אך דמויות נשיות אלו נבדלות במהותן וברעיונות העומדים בבסיס יצירתן. בעוד דמויות מסוימות מפארות את האישה כאם, אחרות מציגות אותה כסמל למיניות ומושא לתשוקה. הבחנה זו מבוססת על חלוקה הקיימת באמנות, שמקורה בתפיסות הדת הנוצרית, המבדילה בין הבתולה, האם והזונה. לאורך הסיור ינסו לשייך את היצירות השונות לקטגוריות אלו ועל ידי כך להבין האם חלה התפתחות באופן הצגת דמות האישה באמנות לאורך הדורות.
 
תגובות
אין תגובות למאמר