כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

סוכות בגן המדע

מאת: חדשות 'מפיק' /
22.08.2013
/ 16:43

לכבוד חול המועד סוכות, גן המדע של מכון דוידסון מביא את מיטב פעילויות המדע מהשנה החולפת לעשרה ימים מלאים בפלאים.

באודיטוריום המקורה ידגימו תופעות מרהיבות של אש ולהבות, חושך ואור- כיצד מפיקים אור, איך רואים בחושך, ומהו אור בלתי נראה, ועוד. המדריכים ידגימו את מגוון הצבעים של האש ויסבירו איך יוצרים מטף ביתי. עוד באודיטוריום: כיצד מזיזים מקל ללא מגע, איך מעלימים מים, וכיצד מרחפים באוויר. בסדנאות היצירה המדעיות ילמדו את סודות הפיסיקה של ה'יו-יו', את הקשר בין הרי געש לביצים וביחד עם הילדים ישגרו טילים אקולוגיים. ברחבי הגן יתקיימו הדגמות באוויר הפתוח, ובהן תתקיים היכרות עם הגזים המקיפים אותנו במצבי צבירה שונים, המדריכים יחשפו את צבעו של החמצן ויחד עם הקהל, ייצרו ענן בגן. 

גן המדע מכון דוידסון

(צילום: איתי בלסון)

בנוסף, בסדנת משחקי מדע יציגו את העקרונות הפיזיקליים של מגדלי קוביות וירכיבו משחק ברוח תערוכת הדינוזאורים. בסדנת צלילי המוזיקה יסבירו מהו 'גל' וכיצד גלים מתקדמים באוויר שמקיף אותנו. המדריכים יסבירו על תהודה והגברה של צלילים ויחשפו את החלקים המתמטיים החבויים בתוך מוזיקה שאנו שומעים. בסדנת 'בועות סבון' הילדים יוכלו להכנס אל תוך בועות ענקיות וגם לגעת בבועה מבלי שהיא תתפוצץ. מבקרי הגן יקבלו בכניסה כתב חידה מוצפן וכדי לפתור אותו יהיה עליהם לעבור בין כל המוצגים, ובסוף - לאסוף פרסים. גם בכיפת הטבע של הגן, האקו-ספירה, יתקיים חידון קולי בנושא  קולות והצלילים שמפיקות חיות אקזוטיות בטבע.

בחלל התערוכות הסגור המעוצב כג'ונגל פראי ומאכלס את תערוכת הדינוזאורים, יסבירו איך נוצרים מאובנים של דינוזאורים וכיצד יודעים מה גילם, איך הדינוזאורים שלא יכלו לשחות הצליחו לעבור בין יבשות ומה הקשר בין תבשיל 'עוף באננס' למאובני דינוזאורים.
 
הפעילות תתקיים בחול המועד סוכות, בין התאריכים 18-28 בספטמבר.
 
תגובות
אין תגובות למאמר