כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מכון גתה מציג- "BERLIN DAYZ"

מאת: חדשות 'מפיק' /
20.08.2013
/ 9:05

מכון גתה, מרכז תרבות גרמניה, הפועל ברחבי העולם ומפעיל בארץ שני מרכזים בתל אביב ובירושלים, מציג השנה את "BERLIN DAYZ" פרויקט המציג את ברלין המודרנית והקוסמופוליטית בקשת רחבה של אירועי תרבות. בשנים האחרונות, הנוכחות של אמנים ואנשי אקדמיה ישראלים בברלין הפכה לתופעה. במקביל, מספר הברלינאים המגיעים לתל אביב כדי ליצור, ללמוד, או סתם לנפוש עולה גם הוא בהתמדה.

כבר כמה שנים שברלין מהווה מוקד עניין ויעד מועדף לישראלים רבים, ואנשי מכון גתה הגיעו למסקנה שזהו הזמן לחשוף את היצירה שלה בישראל, כאשר ינסו להעביר את הרבגוניות התרבותית ותפיסת החיים הסובלנית של ברלין, ולהציג אותם במהלך האירועים.

בין היתר יוצגו בימי ברלין תערוכות צילום, סדרת סרטים ברלינאיים עכשוויים תחת הכותרת "ברלין, מה קורה!" שתוצג בסינמטקים ברחבי הארץ, תערוכות אדריכלות, הופעות מחול, מפגשי סופרים, הצגות תיאטרון, מסיבות, אירועי חוצות וקונצרטים. 
 
יומנים של עשור אבוד
מתוך 'יומנים של עשור אבוד'- ניר דה וולף
(צילום: ברנהארד מוסיל)
 
אחד מהאירועים המסקרנים במהלך הפרויקט צפוי להיות אירוע החוצות שיציג בישראל את "שודדי האור". הקולקטיב הברלינאי, שהציג בפסטיבל האורות של ברלין ופריז, היוצר מיצגי תאורה ומוזיקה תלויי חלל, יאיר את בניין התיאטרון הלאומי הבימה, במטרה להפוך אותו לאלמנט חדש ומשותף לשתי הערים: ברלין ותל אביב.
 
האירוע, "BERLIN DAYZ", יתקיים בין התאריכים 27/9-8/11.
 
תגובות
אין תגובות למאמר