כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל מוזות חוגג בר מצווה

מאת: חדשות 'מפיק' /
15.08.2013
/ 10:22

פסטיבל 'מוזות בסוכות' המתקיים השנה בפעם ה-13 בעיר שוהם, חוגג בר-מצווה ומחזיר את המבקרים אחורה בזמן, לילדות. זאת דרך מיצגים שונים וסוכת אומן שיעבירו את המבקרים במסע נוסטלגי השואב השראה גם מעולם הילדות של פעם, וגם מעולם הילדים של ימינו.

בסוכות שונות ובמתחמים הפזורים ברחבי הגן יופיעו מאור כהן וקרולינה, עברי לידר ויהודית רביץ, ואמנים צעירים שיבצעו, יספרו וישירו ממיטב יצירותיהם של לאה גולדברג, נעמי שמר, חיים נחמן ביאליק, מרים ילן שטקליס, לוין קיפניס ועוד רבים.

במתחם הסטנדאפ אמני הקומדי בר יציגו מערכונים של ילדים, ובמתחם השירה והרוח ייפגשו הדורות עם קובי אריאלי שיארח את דניאל זמיר, והרב גיסין שיארח את דוד לביא. במתחם הוידאו-גרפיטי האומן צח שיף יקיים סדנת גרפיטי אינטראקטיבית בשיתוף תוכניות הילדים האהובות של הטלוויזיה החינוכית, ובמתחם קפה-זמר הקהל יוכל לשיר משירי ארץ ישראל ביחד. 
 
עברי לידר
(צילום: ליאור כתר)
 
בין המיצגים שיוצגו בפסטיבל: בית הממתקים של עמי ותמי- מיצג ברוח אגדת הילדים הנזל וגרטל של האחים גרים, המעוצב על ידי האמנית הדר שנאן וכולל תמונות ואלמנטים מעוצבים של ממתקים. שחקנים חיים ימחיזו את הסיפור הקלאסי והילדים יוכלו להכין קלמרים מעטיפות של ממתקים; ארון הבגדים של נרניה- ארון בגדים ענק שדלתותיו יובילו לחדר הלבשה מלא תלבושות ואביזרים. בחדר תמתין לילדים מלבישה עם שלל תחפושות, מאפרת מקצועית ולסיום עמדת צילום בה יוכלו הילדים להצטלם ולקבל מזכרת משהותם בארון הבגדים של נרניה; סיפור חדש של צעצוע ישן- מיצג בו צעצועים ממוחזרים יקבלו חיים חדשים כדמות על קנבס מרובע. ביצירת המיצג ישתתפו אמנים, משפחות, וגני ילדים אותם תלווה האומנית איה ברנהרד רבסקי ועוד.
 
מוזות בשוהם
(צילום: שי ארז)
 
הפסטיבל ייפתח באירוע פתיחה חגיגי שיתקיים ב-22/9 במרכז לאומנויות הבמה עם השקת תערוכת 'בחזרה לילדות' בה זכרונות הילדות של בני-דורות שונים שיופיעו בתמונות מקוריות, בעיבודי מחשב ובקולאז'ים. באירוע תופיע הזמרת אסתר רדא עם הרכב נגנים מיוחד.
 
הפסטיבל יתקיים במהלך חול המועד סוכות, 23-24/9, בגן החבל בשוהם.
 
 
(תמונת מסגרת: באדיבות הטלוויזיההחינוכית)
תגובות
אין תגובות למאמר