כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

SPACEMANIA - השמיים אינם הגבול

מאת: חדשות 'מפיק' /
13.08.2013
/ 17:01
תערוכת Space Mania, המתקיימת בימים אלה ועד סוף חודש ספטמבר בהאנגר 11 בנמל תל אביב, היא אחת מהאטרקציות המרכזיות בימי הקיץ הלוהטים של אוגוסט, בין הקייטנות שהסתיימו זה מכבר ובין תחילת הלימודים שבפתח. תערוכת החלל הגדולה ביותר שהתקיימה בישראל, מאפשרת לראשונה למבוגרים ולילדים הצצה יוצאת דופן למסתורין האופף את החלל החיצון, מימי קדם ועד הטכנולוגיה העתידית. מרבית המוצגים הגדולים בתערוכה הובאו ממחסני ומתצוגות ה- US Space ‪&‬ Rocket Center, מוזיאון החלל בארצות הברית.
 
והקהל? הוא מצביע ברגליים. כ- 300,00 איש הצפויים להגיע לתערוכה עד סגירת שעריה, יוצאים למסע בחלל ובזמן בין דגמים ומיצגים אותנטיים בגודל אמיתי. חלק מהמיצגים, לרבות פיסת אבן מהירח, הינם אף רכיבים ואביזרים אשר באמת היו בחלל וחזרו. 
 
את האירועים ההיסטוריים, המשימות, ההצלחות והכשלונות, מעבר למיצגים בגודל טבעי והמאוד מרשימים, ניתן לחוות גם דרך סרטונים, תמונות, מסכי מגע, מערכות וידאו וסאונד בתלת מימד, בלווי אודיו הולם, סימולטורי טיסה, שלל מכשירי קינקט, משחקי חלל, קולנוע המציג סרטי מד"ב, מערכות וידאו וסאונד בתלת מימד ועוד מגוון פעילויות רב חושיות. במתחם אף מוקרן באמצעות מקרני Epson רבי עוצמה המותאמים לחלל רחב הידיים (התערוכה משתרעת על שטח של כ- 5,000 מ"ר), סרט אינטראקטיבי בנושא מסע בחלל שהופק במיוחד, כאשר העלילה משתנה לפי תנועות הידיים של הקהל. 
 
EPSON בתערוכת החלל
 
בתערוכה מוצגים דגם בגודל אמיתי של תא הטייס של מעבורת החלל האמריקאית, דגם בקנה מידה 1:1 של יחידת עבודה של תחנת החלל הבינלאומית ISS, דגם בגודל אמיתי של חללית  מרקורי, דגם בקנה מידה 1:1 של יחידת הפיקוד בתחנת החלל הרוסית  "מיר" (MIR), דגם של טיל  סטורן  5 (טיל הירח האמריקאי) בגובה של 10 מטרים, חליפות חלל של אסטרונאוטים וקוסמונאוטים, אביזרים ואלמנטים של האסטרונאוטים מהחלל: מזון, אופני כושר מיוחדות לחללית, מכשיר לשתייה ואף מתקני סימולטורים המיועדים להכשרת אסטרונאוטים לטיסה לחלל. 
 
עוד בתצוגה: פריטים מקוריים של האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון ז"ל שהושאלו לתערוכה ע"י אלמנתו רונה רמון. בין הפריטים – העיטור הגבוה ביותר שמוענק על ידי ארה"ב ונשיאה, להישגי חלל, שמוצג לראשונה לציבור. כמו כן, מוצגת בתערוכה ההתפתחות של הענף והטכנולוגיה לאורך השנים, כולל המרוץ לחלל בין המעצמות, שיתופי פעולה בינלאומיים, ההישגים של המדינות השונות ועוד.
 
מתחם אינטרקאקטיבי ענק, המתופעל אף הוא באמצעות שישה מקרנים מדגם X14 של Epson, מספק את העמדות הפופולאריות ביותר בתערוכת החלל. מדובר בשש עמדות קונסולת משחק קינקט ו- xBox מבית מיקרוסופט, המקרינות על גבי מסכי ענק ברוחב כולל של שני מטרים ובאורך מטר וחצי משחקי חלל שונים וחוויתים בתלת מימד להנאת הילדים והמבוגרים המלווים אותם. מאחורי אזור ההתנסות האינטראקטיבי עומדת חברת GLGteam, המתמחה בהפקות מולטימדיה, שהקימה קיר של כ-18 מטר אורך על 3 מטרים גובה, בקונסטרוקציה ממותגת.
 
EPSON בתערוכת החלל
(צילום: glgteam)
 
הפעילות של GLGteam כללה הקמה, הפקה, ואף תפעול המתחם המאוייש בצוות גיימרים, אשר מפעילים את המתקנים, עונים על שאלות בקשר למשחקים ולמקרנים ומזמינים את המבקרים בתערוכה לשחק במשחקי קינקט בקונספט "חללי". מדובר במשחקי מולטימדיה המשלבים מוטיבים מהחלל הנדרשים לאינטראקציה אקטיבית מצד המשחקים על מנת להפעיל אותה ולהתקדם במשחק. כך למשל משחק ה- starwars, המדמה קרבות בחלל באמצעות גיבורי הסדרה, משחקי garavity, בהם דמות הנמצאת בחלל נאבקת בכוח הכבידה ובהיצע אפילו מירוצי רחפות, כשהמוטו המרכזי כאן: משחקים המבוססים על תנועות ידיים הנקלטות ע"י חיישנים ומוצגות באיכות גבוהה באמצעות המקרנים רבי העוצמה ומהירי התגובה. התוצאה בשטח: העצמה אמיתית של חויית המשחק, ובמיוחד עבור מי שרגיל ביום יום לשחק מול המחשב, או מול הטלויזיה.
 
"הפקות מולטימדיה הינה ענף הפקתי מרכזי מאד במיוחד בתחום הטכנולוגי", אומר איציק בבתי, הבעלים והמייסד של החברה. "בשנה האחרונה עשתה החברה השקות מולטימדיה רבות של משחקי וידאו ומחשב, טורנירים רשמיים, כגון טורניר FIFA שגם שם שיתפנו פעולה עם  Epson ועוד. מולטימדיה היא ריבוי תחושות, המשלב סאונד וויז'ן. מקרן הינו האמצעי שלנו להגדיל את החוויה מעבר לגבולות הטלויזיה, עד לגדלים 'אמיתיים'. יכולות המקרן ביחד עם מולטימדיה מתקדמת יוצרים חוויה הרבה יותר מעצימה. המקרנים של היום יותר מדוייקים, ברזולוציה גבוהה וגם ניתן להקרין באור יום מבלי להתפשר על האיכות".
 
"תחום הפקות המולטימדיה הוא תחום אשר בו רואים יותר ויותר דרישה הן מצד המארגנים, שמעוניינים ליצור אינטראקציה ומפגש חווייתי באירוע והן מצד המשתתפים, שנמצאים כל הזמן בסף ריגוש עולה ומחפשים חוויה כמה שיותר אמיתית, כמה שיותר קרובה. היום ניתן לעשות את זה באמצעות הטכנולוגיה, דבר המאפשר להעביר את הגיימינג ואת תחושת החלל, במקרה זה בצורה מעצימה. הריגושת הוא הרבה יותר גדול כשמדובר במסך גדול."
 
"בהקרנה בחללים פתוחים ועל גבי מסכי ענק וממרחק גדול, יש חשיבות רבה לעצמת ההקרנה. אומר אורן פליישר, מנכ"ל Epson ישראל וגיימר חובב בפני עצמו. "בתנאים מאתגרים כאלו המקרנים של Epson בהחלט באים לידי ביטוי בחזקם ובעצמתם, שכן התמונה המתקבלת עדיין איכותית, צבעונית וחדה".
 
התערוכה, היא פרי יוזמתו ובהפקתו של זאב אייזיק - האנגר 11, ונותנת החסות המרכזית היא רשת סופר פארם והיא מתקיימת בשיתופי פעולה עם מומחי חלל, אסטרונומיה ואוירונאוטיקה כגון נאס"א, התעשייה האווירית לישראל, רפאל, אלביט, קרן אילן ואסף רמון ז"ל, spaceIL, האגודה הישראלית לאסטרונומיה, מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל וסוכנות החלל הישראלית.
תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  תערוכת החלל