כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל הבירות חוזר למטה יהודה

מאת: חדשות 'מפיק' /
12.08.2013
/ 13:41

הבירה, שלפי מחקרים רבים הומצאה במצרים לפני למעלה מ- 6,000 שנים, הפכה במהלך התקופות לסמל תרבותי ולחוויה חברתית.

באזור מטה יהודה, הבירה הפכה בשנים האחרונות גם לתופעה כלכלית-חברתית, לאחר שהתרכזו באזור זה מספר רב של משוגעים לדבר שהתאהבו בייצור בירה, פתחו מבשלות בוטיק ביתיות ומציעים עושר גדול של טעמים וסגנונות ייצור במבשלות הביתיות. כולם התחילו בחצר ביתם, כאשר במהלך הזמן התפתחו למרכזי מבקרים קטנים, וכמה אף התפתחו מעבר לכך, והספיקו לגרוף מדליות מקומיות ובינלאומיות על הבירות שהם מייצרים. 

בצורה זו, הפך מטה יהודה לאזור עם הריכוז הגדול בארץ של מבשלות בירה, זאת כחלק מתופעה רחבה יותר של יזמות קולינרית מקומית, הכוללת עשרות יקבי בוטיק ובשלניות ביתיות, מחלבות, בתי בד, מסעדות קטנות ועוד.
 
 
בסוף החודש יתקיים פסטיבל הבירות של מטה יהודה, אירוע שנתי המושך אליו אלפי מבקרים שנוהרים לטעום את תוצרת מבשלות הבוטיק של מטה יהודה. הפסטיבל ייפתח באירוע מרכזי חגיגי שיתקיים ב- 29/8 ולמחרת בשישי ה-30/8 במהלך היום בצומת שריגים-גבעת ישעיהו, בו יגישו בשלני הבירה את מגוון הבירות שלהם לטעימה, חלקן כאלה שיוצרו במיוחד לאירוע, עם הרכבי מוזיקה חיה, סביב שולחנות בר ואווירה מיוחדת. 
 
פסטיבל בירה כפרית מטה יהודה
(צילום: ענבל רוז)
 
בין המבשלות שישתתפו בארוע- מבשלת "פפו" ממושב צלפון, מבשלת "השחר" ממבשרת ציון, מבשלת "אביר האלה" מצפרירים, מבשלת "שמשון" מצרעה, מבשלת "מנו" ממושב מטע, מבשלת "שפירא" ועוד, כאשר השנה יתארחו באירוע גם מבשלות מאזורים אחרים, כגון "דאנסינג קאמל", "הנגב", "טאקוונביר" ו"הבשורה". 
 

 

תגובות
אין תגובות למאמר