כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

המחזמר המצליח WOODY SEZ מגיע לישראל

מאת: חדשות 'מפיק' /
06.08.2013
/ 14:46

WOODY SEZ, המחזמר נושא הפרסים, מגיע לישראל. המחזמר, אשר מספר את סיפור חייו של אחד מגדולי זמרי הפולק האמריקאי, וודי גאת'רי, יגיע לישראל בעוד כשבועיים לסדרה של שש הופעות ברחבי הארץ. במסגרת המופע, ארבעה שחקנים-מוזיקאים מבצעים 25 מבין שיריו של האיקונה האמריקאית, ובתוך כך מעבירים את סיפור חייו של הזמר שהשפיע רבות על בוב דילן, ברוס ספרינגסטין ועוד, כמו גם על כל מסורת כתיבת השירים.

וודי גאת'רי כונה בעבר על ידי מקדש התהילה של הרוקנ'רול "גיבור הפולק המקורי", והוא נחשב לזה אשר הפך את בלדת הפולק לכדי כלי למחאה חברתית.

חלק נודע פחות בסיפור הוא הקשר של גאת'רי ליהדות. רעייתו, שהיתה רקדנית של מרת'ה גרהם נולדה לבית יהודי דובר יידיש ואמה, עליזה גרינבלט, היתה משוררת יידיש חשובה. במקביל לשירי המחאה המוכרים שלו חיבר גאת'רי גם מוזיקה רבה לחגי ישראל. כמו כן, הרכבי כליזמר מוכרים, כגון הקלזמטיקס ופרנק לונדון, משלבים רבות את המוזיקה שלו בהופעותיהם. 
 
WOODY SEZ
(צילום: Ted Oldham)
 
את המחזמר הגה דייויד לטקן, שהכיר את אמרגנו של גאת'רי וגדל על ברכי המוזיקה שלו. ארבעת השחקנים ב- Woody Sez, אשר גם מנגנים במהלך ההופעה על 14 כלי נגינה, ידועים בשל הופעותיהם הבינלאומיות, בברודוויי, בקולנוע וכמלחינים וכאמנים מקליטים. 
 
 
משתתפים:
 
דייויד לטקן: קול, גיטרה; מגלם את וודי גאת'רי
 
אנדי טירסטין: קול, כינור, בנג'ו, מפוחית; מגלם את פיט סיגר וויל גיר, צ'יסרו יוסטון ואחרים
 
הלן ראסל: קול, בס; מגלמת את אימו של גאת'רי ואחרות
 
דרסי דוביל: קול, כינור, ויולה, גיטרה, מנדולינה; מגלמת את "לפט לו", קלרה ואחרות
 
ניק קורלי: במאי
 
 
(תמונת מסגרת: יח"צ)
תגובות
אין תגובות למאמר