כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר חוזר

מאת: חדשות 'מפיק' /
01.08.2013
/ 14:05

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר חוזר בפעם ה- 34 ברציפות, ויתקיים בעכו בחול המועד סוכות, 21-24/9. הפסטיבל, שבמהלך השנים הפך לאחד מאירועי התרבות הבולטים והנשבים בארץ, יכלול אירועים מגוונים מכל הסוגים: הצגות תיאטרון בבכורה, תיאטרון רחוב, תיאטרון אינטראקטיבי, מחול, מיצגים, וידאו-ארט, מופעי מוזיקה, יריד אמנויות ופאנלים חברתיים-תרבותיים.

השנה, יתפרש הפסטיבל על פני ארבעה ימים ויקיף למעלה מ- 500 הרמות מסך של 68 מופעים, בהם ישתתפו כ- 350 אמנים מרחבי הארץ והעולם. 

המנהל האמנותי של הפסטיבל יהיה השנה גיל אלון שזו תהיה שנתו הראשונה בתפקיד. התוכנית האמנותית שנבחרה נועדה לשקף קולות חדשים בעולם המחזאות. 11 ההצגות אשר נבחרו על ידי הנהלה האומנותית של הפסטיבל ויועלו בבכורה יעסקו בין היתר בצוללת היוצאת להפגיז את אירן, במערכות יחסים בפייסבוק, בקורותיה של דיוה מזדקנת, תוצאות ניסיון פיגוע במסגד אל אקצה ועוד.
 
ספר הפנים שלי
(צילום: סיגל שגב)
 
בין האמנים שיופיעו השנה בפסטיבל: סיגלית פוקס ויהודית ג'ינג'ר שזכו בפסטיבל עכו בעבר, רן בכור ורועי הרץ- רוסו במסע אינטראקטיבי אל השאול, עמית ארז, איתי בלייברג וצחי גליק על הבלתי אפשרי בחברה המודרנית ועוד רבים וטובים.
 
השנה יארח הפסטיבל מחו"ל את להקת המחול של בלט אוסטין טקסס. הלהקה תופיע לראשונה בישראל עם יצירתו של הכוריאוגרף סטפן מילס, "אור- שואה והומניות", העוסקת בין היתר בזכויות האזרח לאור אירועי השואה ובעקבות אסון התאומים. אורחת נוספת בפסטיבל תהיה ההצגה "עיניים" בבימויו של נורמן עיסא- מופע תיאטרלי בעקבות שיריו של מחמוד דרוויש.
 
בלט אוסטין טקסס
(צילום: Tony Spielberg)
 
אירועי הרחוב, יציגו גם השנה מגוון רחב מאוד, החל ממופעים קומיים ועד מופעי קרקס ולהטוטנות, וישלבו מופעי רחוב מהארץ ומחו"ל, תיאטרון בובות, מופעי אקרובטיקה אווירית על חבל, במות מוזיקה, מופעי מחול, פסלים חיים ועוד.
 
יו”ר הנהלת הפסטיבל: שמעון לנקרי- ראש העיר עכו 
 
סגן יו”ר הנהלת הפסטיבל: דוד הררי- מנכ"ל החברה לפיתוח עכו העתיקה
 
מנכ”ל ומפיק ראשי :אלברט בן שלוש
 
מנהל אמנותי: גיל אלון
 
מפיקה: אתי שפיצר
 
ועדה אמנותית: פרידה שוהםיובל מסקין, אבי גיבסון בר-אל 
 
עוזרת למנהל אמנותי: עינת בסר
 
מנהלת הצגות: רעות דיעי
 
מנהל לוגיסטיקה ורישוי: פטל בנימין
 
ניהול והפקה אירועי רחוב: ג’קי בכר, פנינה סקס דהרי
תגובות
אין תגובות למאמר