כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

הכינו את העגבניות

מאת: חדשות 'מפיק' /
17.07.2013
/ 18:23

חברת agoda.com להזמנת מלונות אונליין יוצאת עם מבצעים מיוחדים לכבוד פסטיבל העגבנייה שיתקיים ב- 28 באוגוסט הקרוב, במטרה לתת גם לקהל הישראלי הזדמנות לקחת חלק באירוע המלוכלך הזה.

למי שלא מכיר, פסטיבל העגבנייה (La Tomatina) הוא אירוע שנתי המתקיים כבר למעלה משישים שנים בעיר בונול הספרדית, הנמצאת כ- 35 קילומטרים מערבית לולנסיה. לפי האגדה, הכל התחיל כאשר חבורה של צעירים מקומיים נקלעה לקטטה אי שם באמצע שנות ה-40 של המאה הקודמת. במהלך הקטטה החלו לזרוק אחד על השני את הדבר הראשון שהניחו עליו את ידם- עגבניות. מסיבה שאיננה ברורה, הקטטה נתפסה כאירוע השנה ובשנים הבאות המשיכו לציין ולשחזר אותה עד שהפכה לפסטיבל רשמי בשנת 1957.

הפסטיבל גדל במרוצת השנים והפך לאירוע המושך אליו אלפי חוגגים שמגיעים על מנת לזרוק אחד על השני עגבניות. לאירוע יש מספר חוקים ברורים, אשר אף חוגג לא מעז לעבור עליהם. ראשית, אף אחד מהמשתתפים אינו רשאי לזרוק אף עגבנייה לפני שניתן אות הפתיחה הרשמי והביזארי של הפסטיבל. כמה ביזארי? מאוד. חבורה של משתתפים מנסים לטפס במעלה מוט משומן אשר בחלקו העליון תלוי בשר חזיר, בעוד הקהל משפריץ עליהם מים. רק לאחר שאחד מהם מצליח לרדת בחזרה מהמוט, כאשר בשר החזיר בידיו, נשמעת ירייה ומשאיות אשפה הנושאות 40 טון עגבניות מגיעות לאזור. אתם יכולים בוודאי לנחש מה קורה בהמשך.
 
חוק נוסף של הפסטיבל אוסר להשליך כל דבר שאינו עגבניות. זאת על מנת למנוע פציעות מיותרות של המשתתפים. כמו כן, מן ההגינות היא לא לזרוק את העגבניות בעוצמה חזקה מדי. אחד החוקים גורס כי אין לקרוע את בגדיהם של משתתפים אחרים, מה שגורם לנו להאמין שפעם זה היה מעשה מקובל, ואנחנו חייבים לציין שאחנו שמחים שמישהו עושה כאן סדר. החוק האחרון והחשוב מכל, ברגע שנשמעת ירייה נוספת, הקרב נגמר באופן רשמי ואסור לזרוק יותר עגבניות.
 
כמו בכל שנה, גם הפעם צפויים להשתתף בפסטיבל למעלה מ- 40,000 אנשים. נתון די מדהים בהתחשב בכך שבעיירה בונול מתגוררים רק 10,000 תושבים.
 
פסטיבל העגבניות
(צילום: tomatina.es)
 
תגובות
אין תגובות למאמר