כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

הפנינג מתעתע חושים במוזיאון ישראל

מאת: חדשות 'מפיק' /
16.07.2013
/ 10:02

לפני כחודש וחצי נפתחה במוזיאון ישראל תערוכת 'תעתועים'. התערוכה, אשר עוסקת באשליות חזותיות ובתעתועי חושים, ובודקת עד כמה ניתן להאמין למה שאנחנו רואים, זכתה לשבחים רבים מצד המבקרים.

בעוד כשבועיים, ב- 30 בחודש יולי, תתעורר התערוכה לחיים עם הפנינג של אירועים מתעתעים לכל המשפחה. במסגרת ההפנינג יתקיימו מגוון של אירועים, הפעלות ומופעים העוסקים בתעתועים באמנות, בקולנוע, בטבע, בצילום ובמדע.

בין האירועים שיתקיימו בהפנינג- סטודיו לאפקטים מיוחדים בקולנוע- סדנא מיוחדת שתראה כיצד יוצרים אפקטים חזותיים מיוחדים בקולנוע; עולם קטן מופלא- אגם קסום ומופלא נמצא בתוך שלולית בוץ קטנה. סיפורם של צילומי חרקים וזוחלים בלתי שגרתיים; קול הגוף- גוף, תנועה ודמיון נפגשים לשיחה ללא מילים במופע פנטומימה של תיאטרון המטמון בהשתתפות הקהל; טבע מתחפש- כיצד מבלבל הגזר את הזבוב? מדוע העורב נופל קורבן לקוקיה? מבט אחר על אשליות והטעיות בממלכת הטבע; מופע מוזיקלי מעולם אחר- מצלחת מעופפת ועד ציפורני קיפודים - זיו איתן מנגן במגוון כלים מתעתעים.   
 
אניש קאפור: "היפוך העולם, ירושלים"
מתוך התערוכה- עבודתו של אניש קאפור- "עולם הפוך"
 
בנוסף, מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים יתארח במוזיאון ישראל ויראה מה קורה כשהעיניים מרמות את הידיים וכשהיד לא מקשיבה למוח; ציור בתנועה- סדנת התנסות ביצירת אשליית תנועה בתוך ציור ולבסוף- מופע הסיום של קבוצת פירומניה, "השתקפויות", הכולל אש, אור ותנועה על רקע פסלו הנודע של אניש קאפור - 'עולם הפוך'.   
 
עוד בהפנינג: פסלים מתעוררים לחיים, עץ משאלות עתיק של קבוצת תאטרון מאמאטרסה, מופעי אחיזת עיניים, צילום דיוקן משפחתי לספרון אנימציה ועוד. 
 
תגובות
אין תגובות למאמר