כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל 'אינדי סיטי LIVE' עולה על הציפיות

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
15.07.2013
/ 10:07

בסוף השבוע הבא יתקיים ברחבי ירושלים הפסטיבל המסקרן 'אינדי סיטי LIVE', במהלכו ייחשפו בפני הקהל הירושלמי הרכבי אינדי מוכרים יותר ופחות.

על מנת להבין מעט יותר לעומק את הרעיון שעומד מאחורי הפסטיבל, תפסנו לשיחה קצרה את הוד גלבוע, מנכ"ל קבוצת CPR, מיוזמי האירוע.

"הפסטיבל התחיל מסדרת טלוויזיה בערוץ 8 שיזמה בטינה פיינשטיין. במסגרת הסדרה, שנקראה 'אינדי סיטי', הופקו סדרה של קליפים בני שוט אחד ללהקות עצמאיות. הסדרה הופקה בשיתוף עם עיריית תל אביב, שהפיק את הקליפים. לפני שנתיים פנתה אלי עיריית תל אביב על מנת שאפיק את הפסטיבל כאירוע חוצות בלילה הלבן. כך נולד פסטיבל 'אינדי סיטי LIVE', ששולב עם סדרת הטלוויזיה.
 
במסגרת האירוע, הקמנו שתי במות אחת מול השנייה, כאשר הרעיון הוא שברגע שנגמרת הופעה של להקה על במה אחת, מיד מתחילה הופעה על הבמה השנייה, כך שהקהל צריך להסתובב ולפנות לבמה הזו. כך נוצר מעין "לייב מיקס", ואין רגעים של שקט בין ההופעות, דבר שעוזר לאווירה המיוחדת באירוע. דבר נוסף שהיה חשוב לנו, הוא לתת חשיפה גם לאמנים פחות מוכרים. בניגוד לאירועים אחרים, בהם הלהקות הפחות מוכרות מופיעות בתחילת הערב, כאשר הקהל עדיין מגיע למקום, אנחנו החלטנו לשלב בין המוכרים יותר ופחות, על מנת לתת לכולם חשיפה שווה".
 
הצלחה הגדולה לא עזרה להמשך הפרויקט
 
האירוע הראשון היה הצלחה גדולה ומשך אליו כ- 20,000 איש, מה שהוביל מן הסתם לכך שהוא היה אמור להתקיים גם בשנה שלאחר מכן, גם במסגרת הלילה הלבן. הקליפים צולמו לסדרת הטלוויזיה ושודרו בערוץ 8, אך ברגע האחרון, שלושה שבועות לפני קיום המופעים, הודיעה עיריית תל אביב על ביטול גורף של הפסטיבל.
 
בעקבות הביטול פורסמו מספר כתבות על האירוע באתרים השונים. אחת מהן תפסה את עינו של מנהל אגף תרבות ואמנות בעיריית ירושלים- חיים בן שמעון, אשר ידוע יותר בכינוי חבש.
 
עיריית ירושלים קראה למפיקי האירוע לפגישה, בה הובהר להם כי היא מעוניינת לקיים את הפסטיבל בעיר. ולא סתם, אלא להרחיב אותו ולהפוך אותו לפסטיבל שימשך יומיים. מחלקת התרבות של העירייה צירפה לקלחת גם את רשות הצעירים של עיריית ירושלים, בראשותו של יורם ברוורמן, והשאר (כמו שאומרים) היסטוריה.
 
הקליפ של L.F.N.T שצולם לפרויקט
 
פסטיבל 'אינדי סיטי LIVE', שיתקיים בתאריכים 25-26/7, יהיה הגדול עד כה, ויכלול מלבד המופעים על הבמות הכפולות, שהפכו לסימן ההיכר של האירוע, מופעים של להקות אינדי שיפוזרו בברים שונים ברחבי העיר, מסיבת אוזניות, שתחל עם מופע אוזניות מיוחד של הזמרת והתופעה עדי אולמנסקי ועוד המון אירועים שיתקיימו ברחבי מרכז העיר לאורך הלילה של יום חמישי ויום שישי בצהריים. בנוסף, במהלך הלילה ישודרו הקליפים המיוחדים שצולמו בעבור סדרת הטלוויזיה 'אינדי סיטי' על גבי בניינים ברחבי העיר.
 
"המטרה העיקרית של האירוע היא לחשוף בפני הקהל יוצרים צעירים ומוכשרים שלא מקבלים בדרך כלל במה" אומר לנו הוד גלבוע במהלך השיחה שלנו. כמו שזה נראה, האירוע הולך לעלות על הציפיות של כל אחד מהמארגנים.
 
תגובות
אין תגובות למאמר