כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מאמר אורח- על יתרונות השימוש בספקים מקומיים

מאת: יניב מימון /
10.07.2013
/ 16:25

בקיץ הזה מורגשות מספר מגמות הקשורות לרווחת עובדים בקיץ. עסקים רבים מבינים שבחודשי הקיץ יש צורך בהתרעננות מסוימת של העובדים ויציאה מהמזגן החוצה אל הנוף העירוני ואל הטבע. מחשבה רבה מוקדשת לאיך אפשר ליצור קשר אישי בין העובד ומשפחתו, לבין מקום עבודתו.

קיימות מספר מגמות לאירועי קיץ וערבי גיבוש, בדגש על איזור הדרום, אך גם לאזורים נוספים המרוחקים מהמרכז.

מגמה אחת היא הפקה פרטית של בעל העסק. הפקה כזו דורשת איסוף של הצעות מחיר ממספר ספקים, חלקם איכותיים וחלקם פחות. באירוע בעל חשיבות שכזה, שמושקע בו לא מעט כסף,לעתים אף עשרות אלפי שקלים, התמרון בין הרבה גורמים עלול להיות בעייתי. כך, ספק לא איכותי עלול להרוס ערב שלם והעובדים לא יקבלו את התמורה הטובה ביותר. 
 
מגמה חדשה שצוברת תאוצה בקיץ הזה היא חברות הפקה. מדובר בגופים שלוקחים אחריות על כלל ההפקה בפועל, החל מימי כיף וגיבוש ועד לאירועי בר ובנות מצווה. חברות ההפקה מציעות ארגון יסודי, מקצועי ומקיף להפקות אלה.
 
בדרך כלל נהוג שמתחמי האירועים מגיעים בצורה מינימלית, עירומה. חברות ההפקה מציעות כמה דברים. מצד אחד הן מציעות קונספט, רעיון מנחה לאירוע. חברה מקצועית יודעת להציג את הקונספט למנהל הרווחה או החברה, לשמוע מה דעתם ומה הם צרכי העובדים, ולהתאים את הקונספט לצורך הקיים. מצד שני ובהתאמה לכך, החברה יודעת לקחת את המקום העירום ולצקת בו את התוכן הנכון, בצורה טכנית ולוגיסטית.
 
יתרונות הביתיות
 
מדובר בנושא המורכב מהפעלות נכונות ומספקים איכותיים. במקרה של אירועים המתקיימים בדרום הארץ, חברות ההפקה דואגות לעבוד עם המון חברות מהדרום מתוך הכרה בצרכים הנגביים והדרומיים הנקודתיים. חברות אלה דואגות לפיתוח כלכלת הנגב ולחיזוק ענף האירועים האיכותיים בנגב וזה הערך המוסף שלהן. על ידי שימוש בחברות הפקה המגיעות מהאזור הגיאוגרפי של האירוע, הלקוח מרוויח אלטרנטיבה לפתרונות שבדרך כלל באים מרחוק וגם דורשים הוצאה של סכומי כסף גבוהים יותר.
 
במקביל לאירועי כיף וגיבוש, נהוג בשנים האחרונות שחברות גדולות עושות אירועי בר ובנות מצווה לילדי החברות. בדרך כלל אירוע כזה נועד להעצים את הקשר המשפחתי בין העסק לבין המשפחה בכללותה, וגם להוות הטבה מסוימת וייחודית עם העובד. החברות דואגות לספק או לארגן אירוע שמתחיל בדרך כלל בבוקר בטיול באזור הגיאוגרפי שבו גרים העובדים, על מנת להכיר אותו יותר טוב. משם ממשיכים ליום כיף שנותן לילדים חווויה חזקה ובלתי נשכחת שכוללת בתוכה בדרך כלל שהות בפארק מים, או מקום אחר שנסגר במיוחד לילדים ולמשפחות. יום זה נותן זמן איכות של ההורים והילדים ומתסיים בטקס עוצמתי ומרגש בנוכחות המשפחה- ההורים והילד, ונציגי העסק. 
 
הכותב הוא יניב מימון- מנכ"ל חברת 'פאזל הפקות' היושבת בבאר שבע
תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  הצעת ייעול