כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

הפסטיבל הבינלאומי ה- 22 לתאטרון בובות יוצא לדרך

מאת: חדשות 'מפיק' /
26.06.2013
/ 10:30

הפסטיבל הבינלאומי ה- 22 לתאטרון בובות יוצא לדרך, והפעם במטרה להיות הגדול ביותר שנעשה עד כה בישראל. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 4-8 בחודש אוגוסט בתיאטרון הקרון בירושלים ובמוקדי תרבות נוספים ברחבי העיר כמו מתחם התחנה המתחדש, תיאטרון החאן ועוד, ובהשתתפותם של עשרות בובנאים מובילים מהמזרח הרחוק, אירופה והארץ בחגיגה אמנותית יוצאת דופן.

במסגרת הפסטיבל יתקיימו למעלה מ- 120 מופעים לילדים ולמבוגרים, שיציגו את החידושים והמגמות העכשוויות בתחום הבובנאות.

הפסטיבל ישלב הצגות ממיטב היצירה הישראלית בתחום תיאטרון הבובות ותיאטרון החפצים והדימויים, מופעים בינלאומיים של תיאטרון חזותי ותיאטרון בובות עכשווי. כמו כן, במסגרת הפסטיבל ייערכו אירועים מיוחדים הפתוחים לציבור הרחב ובכורות של אמנים וותיקים וצעירים מכל רחבי הארץ.

המופע המרכזי בפסטיבל יהיה 'ליקוי ירח- אגדה תאילנדית מסורתית', הנפרשת בפני הצופים באמצעות טכניקות תיאטרון בובות מסורתיות. הבובנאים שהם גם הרקדנים בהצגה מקימים לתחייה את ממלכת השמיים התאילנדית על האלים והשדים שבה. את המופע יבצע התיאטרון התאילנדי המפורסם המגיע כמחווה לפסטיבל בתמיכת השגרירות התאילנדית המלכותית, ויוצג שלוש פעמים באולמות גדולים.
 
עוד יועלו בפסטיבל מופעים מרוסיה, טאיוואן, ספרד, אוסטריה, איטליה, ישראל ועוד. 
 
ליקוי ירח
(צילום: Joe Louise)
 
Muriel Renders
(צילום: Muriel Renders)
 
השנה תתקיים במסגרת הפסטיבל מחווה מיוחדת לנושא הרכבת, כאשר חלק ממופעי הפסטיבל יתקיימו במתחם הרכבת המתחדש, לצד מופעים בשלושת האולמות בתיאטרון החאן, בתיאטרון הקרון ובאמפיתיאטרון שבגן הפעמון.
 
בין המופעים הישראלים שיועלו בבכורה במסגרת הפסטיבל- 'גברת כלום' של רינת שטרנברג. עיבוד חדשני לאגדה 'הדייג ודג הזהב'.; 'המסע הגדול של החייט הקטן' של אורנן ברייר, על חייט המקבל פתק בו כתוב:'נא לתפור מעיל עד חצות. המידות אינן משנות, העיקר שיתאים בדיוק'; 'מי ומי ברכבת לירושלים' של ליאורה וייס, מופע וסדנה בו חוזרים אחורה במכונת הזמן ונוסעים עם גדולי האומה לירושלים; 'על הפסים'- מופעים וסדנה המשלבים טיול ברחוב הרכבת.
 
נדוניה של לב נייר
(צילום: Jackelin)
 
Paper Cut
(צילום: בועז ציפור)
 
עוד יועלו 'חכמים בלילה- אגדת חלם' של גליה לוי-גרד; 'כשהכול היה ירוק' של אבי זליכה ודקלה כץ; Paper Cut של יעל רסולי ועוד.
 
בנוסף, מדי ערב יועלו בחצר 'תיאטרון החאן' מופעים ללא תשלום שישלבו יצירות צעירות ניסיוניות, טריות ומקוריות באוצרות מורן אביב ולי לוריאן מקולקטיב אמנים 'פנדורה'.
 
 
(תמונת מסגרת: Joe Louise)
תגובות
אין תגובות למאמר