כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

'ניסוי כלים' באמנות

מאת: חדשות 'מפיק' /
20.06.2013
/ 10:06

פסטיבל 'ניסוי כלים', שיתקיים בסוף השבוע הבא, הינו פרי יוזמה של עיריית תל אביב – יפו , האגף לקהילה נוער וספורט, ומטרתו היא תמיכה ביוצרים עצמאיים מכל תחומי האמנויות ופיתוח יצירות מקוריות בדגש על שילוב אמנויות. הפסטיבל נועד לחשוף את האמנים והיצירות לקהל הרחב ולקהל מקצועי.

פסטיבל 'ניסוי כלים' העוסק במושג "תהליך", ישלב אמנויות מתחומים שונים - העומדים כל אחד בנפרד, אך גם משתלבים ביניהם ויוצרים "ביחד" חדש, שהוא גדול מסך כל מרכיביו. ה"ביחד" נוצר מעצם ההצבה של העבודות אחת ליד השנייה והזליגה של כל אחת לתחומה של השנייה.

במהלך הפסטיבל יתקיימו מופעי מחול, תיאטרון, תיאטרון-מחול, מוזיקה, רוק, ומיצגים. בסך הכל, יתקיימו במהלך הפסטיבל 10 בכורות באמנויות הבמה, ויוצגו 31  עבודות אמנות פלסטית. משך המופעים כולם עד 30 דקות.
 
בנוסף, יתקיים סימפוזיון בנושא 'ניסויים בחתרנות ביצירה ישראלית היום', בהשתתפותם של פרופסור אברהם עוז, מוחמד בקרי, אמיר אוריין, ראפת חטאב ויהושע סובול.
 
אני עצמי ואחותי התאומה
"אני עצמי ואחותי התאומה
עבודה של רפאת חאטב
 
זוהי שנתו העשירית של הפסטיבל, כאשר השנה הוא יתקיים תחת הקונספט 'גוש חוסם'- בו הוא מתכוון להציע אלטרנטיבה בצורה ובתוכן. זאת מול ההסלמה באזורנו המובילה לאיבה, נתק והתדלדלות מאסיבית של סובלנות בכל מישורי המציאות. העבודות המשתתפות ב- 'ניסוי כלים #10' נוגעות בכל תחומי היצירה החל באמנויות הבמה, וכלה באמנות הפלסטית, ויציגו ניסיון של 'חיטוט' בהוויה הישראלית על שלל היבטיה ומורכבותה.
 
מנהלת אמנותית בתחום הבמה: סמדר יערון
 
במהלך הפסטיבל תוצג ברחבי בית תמי וגינת שינקין התערוכה: "בתהליך│ In The Making". אוצרת: כרמית בלומנזון
 
תגובות
אין תגובות למאמר