כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פארק היורה מגיע לגן המדע

מאת: חדשות 'מפיק' /
17.06.2013
/ 15:27
גן המדע מביא למכון ויצמן שברחובות את תערוכת הדינוזאורים הגדולה, במסגרתה יוצגו דגמים בגודל אמיתי של סוגי דינוזאורים ייחודיים עם יכולות תנועה. בין היתר, במקום תוצג החיה הכי גדולה שאי פעם הילכה על פני כדור הארץ, הארגנטיזאורוס שיוצג בגודלו המלא:  25 מטרים אורך ובגובה 12 מטרים. חוקרי הדינוזאורים של גן המדע ילוו את המבקרים ברחבי הגן בין הדינוזאורים הנמצאים בסבך הצמחייה ויחשפו בפניהם מחקרים מעניינים על הדינוזאורים ועל מאובנים.
 
גודלו של הגן מאפשר סביבה ייחודית להצגת התערוכה, הדינוזאורים הגדולים יוצגו ברחבי הגן הפתוח וניתן יהיה להתרשם מגודלם העצום כפי שהם נמצאו בטבע. הדינוזאורים הקטנים והזעירים כמו גם ממצאי מאובנים, יוצגו בחלל התערוכות שיעוצב כג'ונגל. המבקרים יוכלו להתרשם במקום מהתהליך המלא: החל מגילוי המאובנים בחפירה, דרך הרכבת השלדים ועד השלמת הדגמים המלאים באמצעות הטכנולוגיות המדעיות המתקדמות ביותר, והידע המתאפשר בזכותן.
 
תערוכת דינוזאורים בגן המדע
 
בין היתר, תתמקד התערוכה בהצגת הדינוזאורים "הכי הכי"- הדיננוזאור הכי גדול, הדינוזאור הכי קטן, הדינוזאור הכי מפחיד, הטורף האכזר ביותר, הצייד הטוב ביותר ועוד. לצידם יוצגו דינוזאורים מיוחדים אחרים, כמו האנכיאורניס-  דינוזאור ששוקל כמו בסך הכל 110 גרם, הדינוזאור הראשון והעתיק ביותר – אאורפטור והדינוזאור עם הראש הכי גדול- טורוזאורוס.
 
תערוכת דינוזאורים בגן המדע
(צילום: יח"צ)
 
עוד בגן המדע, סדנאות תנועה ויצירה במהלכן יסבירו מדריכי הגן את המכניקה של תנועת והליכת הדינוזאורים יחד עם סרטים חווייתיים מעוררי דמיון, חוקרים ומומחים יגיעו לתת הרצאות לנוער ולמבוגרים עם הסברים על האבולוציה בכדור הארץ, ועל חידושים שונים בחקר המאובנים, שאריות של אסטרואידים ועוד.
 
תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  תערוכת הדינוזאורים