כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

גן המדע מתכונן לקיץ

מאת: חדשות 'מפיק' /
13.06.2013
/ 9:01

גן המדע יקיים בחופשת הקיץ סדנאות מדעכיף - סדנאות והפעלות מיוחדות לבוגרי כיתות א-ז', בנושאים מתחלפים. בכל שבוע נושא אחר וניסויים חדשים. הסדנאות יעברו דרך עולמות התוכן המרתקים ביותר, ביניהם חמשת החושים, אקולוגיה, מיחזור וקיימות, תקשורת בטבע וביום יום, מדעמטיקה, עולם החיות, גוף האדם ומערכת העצבים, אנרגיה מתחדשת, מכטרוניקה טכנולוגיה וחשמל.

בסדנאות השונות הילדים יוכלו להחשף לתופעות מדעיות מעניינות ולהכיר את המדע שמסתתר מאחורי חיי היום יום. למסיימי כיתות א' עד ה' יוצעו 4 סדנאות.

בסדנת חמשת החושים יכירו את עולם האופטיקה, את ההסוואות של החיות ושל הטבע, יכירו את הקצב הטבעי של הגוף בסדנת תיפוף ויכינו מקל גשם. בעזרת חוש המישוש ילדים יכירו את מערכת העצבים של הגוף וכיצד ניתן לתעתע בה, יחמיצו חמוצים וילמדו על תזונה נכונה. בסדנה הירוקה הילדים יכירו את שרשרת המזון, ילמדו על המצאות בהשראת הטבע, ינביטו זרעים, יבחינו בין 'כלביים' ו-'חתוליים' ויסיימו במסיבת סיום בסגנון הישרדות. בסדנת תקשורת יכינו ויפענחו כתבי סתרים, יכירו את התקשורת שבין החיות, הצמחים, הפטריות והחיידקים. הילדים יוכלו להכיר את מהירות הקול, לבנות מכשיר מורס, לכתוב בנוצה ובדיו ולחתום בחותמת שעווה. בסדנת מדעמטיקה יכירו את המספרים החבויים בטבע, את סדרות המספרים המיוחדות, את המתמטיקה שבאומנות ובאשליות אופטיות. הילדים יבנו פריסקופ ויפתרו חידות שונות באמצעות בועות סבון. הסדנה תסתיים בתחרות ידידותית בין הקבוצות השונות. 

גן המדע

(צילום: איתי בלסון)

מסיימי כיתות ו'-ז' יוכלו ליהנות משתי סדנאות מחשמלות: בסדנת מכטרוניקה יוצגו הצדדים המרתקים של עולם הטכנולוגיה, ההנדסה, היזמות והרובוטיקה. הילדים יוכלו לבנות רובוטים ולתכנת אותם, להפגין יצירתיות בפעילות 'המכונה המופלאה'. להבין כיצד מכוניות יכולות לרחף באוויר, וכיצד מפיקים חשמל מאנרגיה ירוקה. בסדנת מעבדע יציגו את הניסויים הכי מעניינים שאפשר למצוא במעבדה: המדע של עולם הרפואה, הסודות המדעיים של עולם האוכל, ניסויים כימים, מערכות הגוף, הכנת אוכל מדעי ובניית דגם ענק של DNA.
 
תגובות
אין תגובות למאמר