כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

'יורו הסופרים 2013' יוצא לדרך

מאת: חדשות 'מפיק' /
12.06.2013
/ 10:06

אחרי ההפסד של נבחרת הנוער בכדורגל באליפות UEFA לנבחרות צעירות, האם הסופרים של ישראל הם אלה שיחזירו לנו את הכבוד?

חיפה תארח בעוד כשבוע זו השנה השנייה את אליפות 'יורו הסופרים 2013' בכדורגל. במסגרת הטורניר, שייפתח ביום רביעי הבא (19/6), יתמודדו יותר מ- 50 סופרים מנבחרות הסופרים הלאומיות של ישראל, שוודיה, גרמניה ואיטליה (שזכתה בטורניר הקודם), על גביע יורו הסופרים 2013 , אותו יעניק לנבחרת הזוכה בטקס גמר הטורניר, ראש העיר של חיפה, יונה יהב

טורניר חיפה הבינלאומי לכדורגל סופרים מהווה מפגש ספרות וספורט ייחודי המשלב בין תרבויות, דעות וכדורגל. במקביל למשחקים הפתוחים לקהל הרחב באצטדיון אבי רן, יתקיים פסטיבל סרטי ספורט בסינמטק חיפה ואירועי תרבות לתוך הלילה הכוללים מפגשים עם סופרים ישראלים וזרים והקראות פרוזה בפאבים בעיר התחתית  של חיפה, שם גם יתארחו הנבחרות הזרות שישהו בבתי המלון  בלב 'מתחם 21' רובע האמנים החדש של חיפה.
 
בין הסופרים הזרים שיגיעו להשתתף בטורניר, קפטן נבחרת הסופרים של אנגליה ג'ייק ווליס סימונס מחבר רב המכר 'נערה מברלין'. בעקבות החרמת הטורניר על ידי הנבחרות של טורקיה ואנגליה, החליט סימונס לפרוש מהנבחרת האנגלית, ולהצטרף לחברי נבחרת ישראל בטורניר.
 
כך זה נראה בשנה שעברה
 
האירוע יימשך ארבעה ימים ויכלול, מלבד משחקי הטורניר,  מפגשים עם הסופרים והקראות מיוחדות. כמו כן, יכלול האירוע הקרנה מיוחדת של הסרט "משוגעים לכדורגל" של הסופר והתסריטאי האיטלקי פרנצ'סקו טרנטו- קפטן נבחרת הסופרים של איטליה. בתום הסרט יתקיים דיון עם  טרנטו בהנחיית רענן דגן- יועץ מנטאלי.
 
יורו הסופרים 2013 נערך בחסות רשות הספורט, דואר ישראל, איתוראן אופטיקה מוריה ו"עיר ללא אלימות". 
 
יורו הסופרים 2013
חברי הנבחרת האיטלקית עם הגביע של 2012
(צילום: צבי רוגר)
 
חברי הנבחרת הישראלית לטורניר הם: אסף גברון, סופר ('הגבעה', 'הידרומניה'), מגן ימני וקפטן הנבחרת; מרדכי אלון, סופר ('הוצא מהקשרו'), שוער; ברק סלונים, תסריטאי ('אין מה לראות'), קשר ימני; אורי קרמן, סופר ומעצב ('ספר המפלצות השלם'), ליברו; אלי פומרנץ, סופר ('הכד של מדימבה'), בלם אחורי; ליאור גרטי, מחזאי ושחקן ('אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה', 'אחד על אחד'), קשר מרכזי; אודי שרבני, סופר, ('למה אתה לא מחייך'), חלוץ מרכזי; אורי שרצקי, סופר ('אנציקלופדיית הכדורגל השלמה'), קשר אחורי; יונתן ברג, משורר ('מפרשים קשים'), קשר אחורי; נועם סלונים, תסריטאי ('מישהו בבית', 'פאזל'), חלוץ שמאלי; דרור משעני, סופר ('אפשרות של אלימות', 'תיק נעדר'), קשר שמאלי; גיא ליכטנשטיין, עורך ('כשמדלן סטו בוכה'), קשר ימני; דובי קייך, סופר ומאייר ('הטיול הגדול של מקס'), מגן שמאלי; רועי שני, סופר ('הלמבורגיני של אבי גיני'), קשר מרכזי; עידו מינקובסקי, סופר ('יחצ"נות, שחצנות וקצת חריף'), מגן ימני; יוסי לחם, סופר ('יחצ"נות, שחצנות וקצת חריף'), חלוץ מרכזי; אלדד שמואלי, סופר ('אל קורטיטו ועוד 15'), מאמן הקבוצה.

 

תגובות
אין תגובות למאמר