כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

שבוע הספר יתקיים במתכונת מצומצמת

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
29.05.2013
/ 11:53

החגיגות הגדולות של שבוע הספר מתקרבות, ונראה כי אין דבר שאמור לשמח יותר את הישראלי המצוי, שזכה כבר בעבר לכינוי "עם הספר".

אירועי תרבות וספרות גדולים מחכים לכולנו, וההתרגשות רבה, או שאולי לא? כי הרי עם הספר הפך כבר מזמן לעם "האח הגדול", ורוב רובו של העם כבר לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שפתח ספר מרצונו החופשי. ולא, ספר המשלוחים ממנו אתם מזמינים אוכל סיני למשרד לא נחשב.

אז נכון, אירועי שבוע הספר כבר מזמן עברו את תחומי השבוע והשנה הם יימשכו שבוע וחצי, אבל כמה זה כבר שווה, כשכולנו רגילים לצרוך את הספרות שלנו בכמויות של ארבע במאה ושלוש בעשרים, ולקנות ספרים לפי משקל, אבל לקרוא רק כמה עמודים ולהמשיך הלאה כי למי יש זמן, הרי מחר בערב ישודר הגמר הגדול.

ההתדרדרות הגדולה במצבו של שוק הספרים, לא מעט "בזכותה" של התחרות הקשה בין שתי רשתות הספרים הגדולות, גרמה לכך שמשנה לשנה מצטמצם כוחן של הוצאות הספרים הקטנות והבינוניות, והן לא מסוגלות לפתוח דוכנים בירידים בכל רחבי הארץ. כפועל יוצא מכך, התאחדות הוצאות הספרים בישראל תקיים השנה את שבוע הספר רק בחמש ערים מרכזיות- ירושלים, תל אביב, כפר סבא, רמת גן וחולון.
 
בשאר הערים יתקיימו ירידי ספרים מצומצמים, אשר ינוהלו בחלקם על ידי ההתאחדות, אך בחלק מהערים ינוהלו הירידים על ידי רשתות הספרים 'סטימצקי' ו'צומת ספרים'.
 
אירועי שבוע הספר יתקיימו בין התאריכים 5-15/6
 

 

תגובות
אין תגובות למאמר