כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

צפו בוידאו- חיפה מטפסת

מאת: חדשות 'מפיק' /
21.05.2013
/ 11:36

ביום שישי האחרון (17/5) נערך זו השנה השנייה ברציפות מרוץ המדרגות של חיפה. למרוץ, הגדול מסוגו בישראל, הגיעו כ- 1,500 ספורטאים מקצועיים, חובבים ומשפחות מכל רחבי הארץ, שהוזנקו על ידי ראש עיריית חיפה יונה יהב ומנכ"ל חברת גב ים, אבי יעקובוביץ, למרוץ לא שיגרתי המנצל את הטופוגרפיה הייחודית של העיר חיפה.

אלפים הגיעו לצפות במרוץ המדרגות הייחודי, שאינו מתקיים בתוך בניין ומשלב ספורט בריא ומומלץ עם אווירה חגיגית ברחבי העיר. 

המרוץ הוזנק בעיר התחתית בקמפוס הנמל ועלה דרך כל שכבות העיר, הדר, רמת הדר ועד לקו הסיום בגן האם שבמרכז הכרמל. כ- 100 הספורטאים שהשתפו במקצה התחרותי- מקצה העלית- המשיכו לתפס עד לנקודה הגבוהה ביותר בחיפה, הקומה ה- 20 של מלון 'דן פנורמה' בעיר. 
 
במקצה העלית זכה דן אלמגור, אלוף ישראל בתריאטלון ואלוף מרוץ המדרגות של עזריאלי, שהחליף את אחיו התאום רן אלמגור שזכה בשנה שעברה.
 
בנוסף, במסגרת האירוע התקיים מקצה "אולטרה אוורסט" לספורטאים בעלי יכולת גבוהה במיוחד. המקצה הוזנק ביום חמישי בערב, כאשר 8 הספורטאים שהתמודדו בו ניסו לשבור שיא בינלאומי לטיפוס האוורסט בחיפה בפחות מ- 18 שעות. מדובר במרחק של 90 ק"מ (מעל 2 מרתונים בעלייה) וטיפוס למעלה מ- 32,000 מדרגות בגובה מצטבר של 8.8 ק"מ.
 
את מקצה האוורסט  סיימו שני מתמודדים בלבד, כאשר במקום הראשון זכה אילן גולדמן, שהגה את הרעיון לאוורסט והצליח לסיימו בפעם הראשונה. במקום השני סיים מאמן הכושר עידן אמזלג.
 
את האירוע יזמה והפיקה חברת 'גולדפיש הפקות', בשיתוף עם פרויקט שכונת רמת הנשיא, רדיו חיפה FM107.5 ואגף הספורט של עיריית חיפה.
 
תגובות
אין תגובות למאמר