כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

תערוכת הלגו הבינלאומית מגיעה לישראל

מאת: חדשות 'מפיק' /
21.05.2013
/ 9:11

האמן האמריקאי נתן סאווייה החל לבנות מבנים מקוביות לגו בגיל צעיר, כמו כל הילדים בני גילו. אך בניגוד לשאר הילדים, הוא מעולם לא הפסיק. לאחר שנים בהן בנה מבני ענק ופסלים מרשימים מקוביות לגו, התוצאה באה בדמותה של תערוכה בקנה מידה בינלאומי, מרשימה בגודלה, שהפכה לחלק בלתי נפרד מהאמנות בעידן תרבות הפופ.

התערוכה, שנבחרה על ידי ה- CNN לאחת מעשרת תערוכות החובה בעולם, כוללת היום מבחר רחב מאוד של מיצגים, בהם פסלים דו ותלת מימדיים, אשר חלקם מורכבים מ-15-25 אלף קוביות לגו, כולם מהשראות שונות שחווה האמן במהלך שנות יצירתו.

איש בתוך איש- נתן סאווייה
 
"אני משתמש בלבני לגו כי אני נהנה לראות את תגובות האנשים ליצירות אמנות שנוצרו מדבר שמוכר לכולם. כל אחד יכול להתחבר ללבני הלגו היות וזהו צעצוע שיש לרוב הילדים בבית, וכן לרוב המבוגרים יש קשר סנטימנטלי כלפיו", אומר סאווייה.
 
איש בצהוב- נתן סאווייה
(צילום: יח"צ חו"ל)
 
בתערוכה ישולב באופן בלעדי לישראל אזור פעילויות לגו אינטראקטיבי לכל המשפחה הכולל שולחנות בניה חופשית מאלפי קוביות לגו, ומתחם לגו CHIMA ענק הכולל תחרויות, אימונים, זירת קרב ועוד פעילויות רבות לגדולים וקטנים כאחד.
 
כמו כן, מתחם התערוכה יכלול תצוגת לגו של מהנדסים צעירים, תערוכה ייחודית וראשונה בישראל שנוצרה על ידי קהילת המהנדסים הצעירים הישראלית במטרה להעניק למבקרים הצצה לעולם הלגו הרובוטי, ההנדסי והאמנותי המקומי. במסגרת המתחם הם יצרו באופן בלעדי עבור התערוכה בישראל פורטרטים מלגו של ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא שמעון פרס.
 
בתערוכה זו תוכלו למצוא עשרות דגמי לגו רובוטיים, מייצגי אמנות ישראלית מקוריים ועמדות משחק אינטראקטיביות אשר פותחו ע"י קהילה זו.
 
התערוכה תציג במשך חודשיים בין התאריכים 27/6-27/8 במתחם המקסידום, שבגני התערוכה, תל אביב.
 
 
 
ציוד התאורה: גיל טייכמן
 
תגובות
אין תגובות למאמר