כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

נמל חיפה מתחדש בכנס חדש

מאת: חדשות 'מפיק' /
07.05.2013
/ 16:28

לאחר האישור הראשוני של הועדה הארצית לתכנון ובנייה את תוכנית חזית הים העירונית לנמל חיפה, תערוך עיריית חיפה כנס אדריכלים בינלאומי שיעסוק בסוגית עיצוב חזית הים והשפעתו על העיר. הכנס ייערך בתאריכים 21-22 בחודש מאי במלון דן כרמל, והוא צפוי למשוך כ- 1000 משתתפים מהארץ ומהעולם.

לפני שבועיים הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על קידום רפורמה בנמלים ותמיכתו בהקמת נמל המפרץ החדש. ב- 13/5 יוגשו השגות הציבור על התוכנית נמל המפרץ אליהם צפוי להגיב האדריכל עמי שנער, עורך התוכנית.

מטרת כנס האדריכלים 'חזית הים' (waterfront) היא להרחיב את הדיון הציבורי ולהעלות את המודעות של התכנית "העיר נפתחת לים" שעל שמה הכנס. בעירייה אומרים כי העיר חיפה, כמו ערי נמל רבות ומובילות בעולם, רוצה לשים עצמה בשורה הראשונה של ערים מרכזיות וחדשניות בעולם המתמודדות עם תהליכים אבולוציוניים של קידמה טכנולוגית המשתמשת בים כמשאב עיקרי להתפתחות
תעשייתית. 
 
אל הכנס, אשר נערך ביוזמת ובהפקת בני מורן הפקות, ובשיתוף עיריית חיפה והטכניון יגיעו אדריכלים מובילים מהארץ ומהעולם המתמחים בתכנון waterfront, ביניהם: דניאל ליפסקינד מתכנן הגראונד זירו, המוזיאון היהודי בברלין ותיאטרון הגראנדקאנאל בדבלין; מרתה שוורץ, מתכננת הדוקלנדס באירלנד והוגת תוכנית חלומות דובאיי- בניית איים תיירותיים באיחוד האמירויות ובמקומות שונים בעולם; ונסה קאסביאן מתכננת בית האופרה באוסלו וגרג פאסקואראלי מתכנן הטיילת החדשה ומזח 15 בנהר המזרחי שבעיר ניו יורק.
 
בין הנושאים בהם יעסוק הכנס: השפעת היפתחות העיר אל הים, ערי נמלי ים מובילות בעולם, תכנון waterfront, תיירות בנמל, השפעה אורבאנית והיבטים סוציולוגים ועוד. ביום השני של הכנס יערכו האדריכלים כיתות אמן לסטודנטים  בפקולטה לאדריכלות ובניין ערים בטכניון.
 
תגובות
אין תגובות למאמר