כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

יריד צבע טרי חוזר- כל הפרטים

מאת: חדשות 'מפיק' /
29.04.2013
/ 11:50

23 גלריות ו- 53 אמנים עצמאים יציגו ביריד צבע טרי ה- 6 שיתקיים השנה לצד היריד 'עיצוב טרי' הראשון בהשתתפות עשרות מעצבים ישראלים.

יריד האמנות העכשווית, שהוקם לראשונה לפני שש שנים והפך בעקבות ההצלחה למסורת, יתקיים בין התאריכים 21-25 במאי. האירוע, אשר מתקיים בכל שנה בחלל חדש ומפתיע, יתקיים השנה במרכז הלוגיסטי החדש של עיריית תל אביב – יפו שבשכונת תל גיבורים.

מדי שנה מבקרים ביריד, המתקיים בכל שנה במקום חדש בתל-אביב, למעלה מ- 30,000 איש, הרוכשים מאות עבודות אמנות עכשווית. יוזמות ומנהלות האירוע הן שרון טילינגר, מנכ"ל, ויפעת גוריון, מנהלת אמנותית ואוצרת. השנה, מרחיב צוות היריד את פעילותו גם לתחום העיצוב.
 
23 גלריות ישתתפו השנה ביריד, ביניהן- נגא, רוזנפלד, רוטשילד, זימאק, מרכז גוטסמן לתחריט, עינגע, קונטמפוררי ביי גולקונדה ועוד, כאשר חלק מהן יציגו תערוכות יחיד של אמנים מובילים, פרויקטים מיוחדים עבור היריד ופסלי חוץ גדולי ממדים. 
 
בחממת האמנים העצמאים של היריד נבחרו להשתתף 47 אמנים מתוך כ- 1,000 שהגישו את מועמדותם. האמנים נבחרו על יד ועדת קבלה מקצועית, שחבריה משתנים מדי שנה. בין האמנים- סמנטה אדלר-דה אוליבירה, אלון אנדורן, נועה ברזנר, יונתן גולדמן, גלי גורביץ', תמר הירשפלד, עידו מרקוס, אלה ספקטור, מיכל רפפורט, אסתר שניידר ועוד, כאשר עבור רבים מהם זוהי הזדמנותם הראשונה להיחשף ולהציג את עבודותיהם למכירה, במסגרת המעוררת עניין רב בקרב אוצרים, אספנים והקהל הרחב. 
 
אוצרת חממת האמנים העצמאים: יפעת גוריון / אוצר משנה: מתן דאובה / עוזרת אוצרת: רז שפירא פיינבורג
 
Guy Yanai_Alon Segev Gallery_plant-in-corner
עבודה של גיא ינאי
 
מסגרת תצוגה מעניינת נוספת אשר מתקיימת במסגרת היריד היא חממת הווידיאו, היא מסגרת תצוגה המוקדשת לעבודות וידיאו ארט של אמנים עצמאים. במסגרת זו יוצגו עבודותיהם של האמנים לני דינר דותן, כרמל מיכאלי, הדס אמה קדר, לירון קרול, דן מיכאל רוזנברג.
 
אוצר החממה: מתן דאובה, אוצר משנה, יריד צבע טרי
 
כל העבודות ביריד מוצעות למכירה, כאשר מחיר עבודותיהם של האמנים העצמאים נע בין 500 – 10,000 שקלים, בתוספת מע"מ. מחיר העבודות ותנאי התשלום בגלריות נקבע על ידי כל גלריה. 
 
יריד 'עיצוב טרי 1' יתקיים בכפיפה למתחם אחד עם יריד האמנות, ובמבנה נפרד. אורחי הירידים יוכלו ליהנות משני הירידים בכרטיס אחד. במבנה העצמאי של יריד העיצוב, אשר יחלוק מתחם ופעילויות עם יריד האמנות, יוצגו פרויקטים נבחרים של מעצבים ישראלים מובילים, גלריות וחנויות עיצוב, לצד כישרונות חדשים ויצירתיים שהתקבלו לחממת העיצוב. היריד זכה לברכתם של מוסדות העיצוב המובילים בארץ, ובראשם מוזיאון העיצוב חולון ויקיים עימם שיתופי פעולה. שילוב כל הגורמים האלו יציע נקודת מבט עדכנית על עולם העיצוב העכשווי בישראל. 
 
יעוץ אוצרותי: גלית גאון, אוצרת ראשית, מוזיאון העיצוב חולון / נירית נלסון, אוצרת עצמאית ומנהלת אמנותית של תוכנית הרזידנסי JCVA / עוזרות אוצרת: עמי שחר וסלומה פקיאל, DesignSpace
 
Pazit Offner Dines Adi Toch Made in London_ballons
עבודה של עדי טוך
 
ביריד יוצגו פרויקטים מעצבים ישראלים מתחומי עיצוב שונים, גלריות וחנויות עיצוב מובילות, שהוצעו על ידם ונבחרו על ידי צוות האוצרות של היריד. פרויקטים אלו יציעו נקודת מבט עדכנית על עולם העיצוב הישראלי העכשווי.
 
מודל החממה של יריד צבע טרי לאמנות עכשווית יתקיים גם ביריד העיצוב החדש, במסגרתו יוצגו פריטים מגוונים של 34 מעצבים מבטיחים, שנבחרו ע"י ועדה מקצועית. בחממה יוצגו כמאה פריטים מוגמרים בפורמט של תערוכת מכירה. חממת העיצוב, כחממת האמנים העצמאים ביריד האמנות, היא המצאה ישראלית של יזמיות ומנהלות היריד, המבדילה את ירידי צבע טרי מאחיו ברחבי העולם, ומטרתה להוות נקודת זינוק עבור מעצבים בתחילת דרכם המקצועית. 
 
בין המעצבים שיציגו בחממת 'עיצוב טרי 1'- תומר בוטנר, רחלי בוקסנבוים, חן ביקובסקי, לנה דובינסקי, דניאל זליג, נעם טבנקין / סטודיו ארבע וחמישה, יערה לנדאו-כץ, יוליה צוקרמן, מירב רוט, גליה תמוז, ועוד.
 
פרויקט 'הגלויה הסודית', המתקיים בשיתוף מחלקת החינוך של מוזיאון תל-אביב לאמנות מאז שנתו הראשונה של היריד, הוא הפרויקט החברתי המוביל של צבע טרי. במסגרת הפרויקט, למעלה מ- 1,000 יצירות אמנות מקוריות נוצרות במיוחד לפרויקט בפורמט גלויה, ע"י אמנים בעלי שם, אמנים צעירים, סטודנטים לאמנות, מעצבים ומאיירים. הגלויות מוצגות למכירה בעילום שם ונמכרות במחיר אחיד של 180 שקלים. 
 
גלויה סודית
גלויה סודית
 
בין מאות האמנים שיצרו גלויות לצבע טרי 6 נמנים יואב אפרתי, יאיר גרבוז, ז'וזף דדון, דוד טרטקובר, עפר ללוש, מיכל נאמן, שרון פוליאקין, נטעלי שלוסר, מנשה קדישמן, Know Hope ועוד ריבם וטובים. 
 
השנה, לאור פניות רבות של מבקרי היריד, תתאפשר רכישת גלויות מספר ימים לפני פתיחת היריד בזכות שיתוף פעולה חדש בין צבע טרי ומרמלדה מרקט. ביום שני, 13 במאי תיפתח חנות מקוונת של הגלויה הסודית בה יוצעו כל הגלויות למכירה באופן בלעדי. במהלך ימי היריד תיסגר החנות המקוונת והגלויות יימכרו ביריד. 
 
כל ההכנסות ממיזם הגלויה הסודית נתרמות למלגות לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת במסגרת "נוער שוחר אמנות" – תוכנית למצטיינים של מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות במוזיאון תל אביב. במהלך חמש שנות הפרויקט נמכרו ביריד כ-4,500 גלויות, ביניהן יצירות של אמנים ישראלים מובילים ואמנים בינלאומיים. באמצעות הגלויה הסודית גויס מימון המאפשר ל- 320 תלמידים לקחת חלק בתוכנית למצוינות באמנות.
 
 
הפקה: אנשים ומחשבים, דנה פלד
 
לוקחים חלק באירוע? ספרו לנו
תגובות
אין תגובות למאמר