כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

סוף שבוע של אדריכלות ואמנות בתל אביב

מאת: חדשות 'מפיק' /
18.04.2013
/ 14:37
סוף שבוע של אירועי אדריכלות ואמנות יתקיים ברחבי העיר תל אביב בין התאריכים 4 - 2 למאי. סוף השבוע יהיה  מורכב מסדרה של  אירועים שיתפרזו בכל רחבי העיר וביניהם: "בתים מבפנים", פסטיבל "תלוי במקום", "גרילה לייטינג" , "עיר אפורה" - כנס אדריכלות העיר בשנות ה-50 וה-60  כנס "עיר לבנה ירוקה"- כנס שימור ירוק , "לגור על החולות" ביריד המזרח המתחדש, תערוכות אמנות וסיורים מיוחדים של עמותת התיירות.

אירוע הארכיטקטורה הגדול, בתים מבפנים, יחגוג את הסביבה האורבנית של תל אביב-יפו בפעם השביעית עם התוכנית הגדולה והעשירה מאי פעם הכוללת עשרות בתים פתוחים, סיורים בבנייני ציבור בעלי ערך אדריכלי מיוחד, סיורים על פרויקטים של פיתוח נוף, ארכיאולוגיה ואקולוגיה בעיר, סיורי אופניים, הצצות לאתרים נסתרים הסגורים בדרך כלל בפני הקהל, פרזנטציות של פרויקטי בנייה גדולים שעתידים להיבנות בתל אביב-יפו ולהשפיע על החיים של כולנו, פעילויות ילדים בנושאי בנייה וסביבה ועוד.

האירוע מבוסס על מודל אירועי ה-Open House  המתקיימים בלמעלה מ- 50 ערים גדולות בעולם וביניהן ניו יורק, לונדון, טורונטו, סן פרנסיסקו

בנוסף, במסגרת האירוע יתקיים הכנס 'עיר אפורה' - כנס אדריכלות העיר בשנות ה-50 וה-60, שייערך ביום שישי 3/5 בבית העיר. כחלק מהכנס, תתקיים בסטודיו 6B תערוכת מחווה לבית ספר הבאוהאוס בדסאו. בתערוכה צילומים היסטוריים משנות ה-20 וה-30 של התלמידים, המורים והפעילות בבית ספר הבאוהאוס, הממחישים את האווירה היצירתית ששרתה על בית הספר, עבודות של סטודנטים לעיצוב מהמחלקות השונות בסטודיו 6B שנוצרו בהשראת העיר הלבנה או כמחווה לה.  
 

גרילה לייטנינג מגיעים לתל אביב

האירוע התרבותי- חברתי יתקיים לראשונה בישראל בסוף השבוע של ה- 2-4 במאי במסגרת 'בתים מבפנים 2013'. כמו בערים אחרות בעולם, גם הבניינים של תל אביב יזכו לכמה רגעי זוהר כשחבורת זורקי האור יאירו אותם בתאורה אדריכלית.

הפעילות של הגרילה לייטינג בשטח היא משהו בין שיטוט בעיר למסיבה אורבנית: עשרות חבר'ה, אוחזים בפנסי תאורה עם פילטרים צבעוניים, סולמות וחבלים, עוברים בין בניינים שונים בעיר ומאירים אותם. אחריהם מתקבץ נחיל סקרנים ונהנים שבאים לצפות ב"מופע". כשה"מאירים" מגיעים לבניין הם מתארגנים מולו בכוריאוגרפיה מיוחדת שתוכננה מראש ומדליקים את הפנסים יחד, לפי אות.

כדי לייצר את התאורה המיוחדת חלק מהם מטפסים על בניינים, נתלים על מרפסות או מתכופפים תחתן. 

הקבוצה פועלת  כחלק מארגון ה- Guerrilla Lighting העולמי, כאשר האירוע מתקיים ביוזמת studio twilight לעיצוב ותכנון תאורה אדריכלית.

כל פנסי התאורה באירוע של חברת SWIS
 
הכנס 'עיר לבנה ירוקה'- כנס שימור ירוק , יתקיים ב- 2/5 בתיאטרון הבימה, ויתמקד בין היתר באתגרים החדשים שמציבים תהליכי השיקום והבנייה ב'עיר הלבנה'. מעבר לערך התרבותי וההיסטורי, לתהליך השימור פן אקולוגי. מלבד עצם החיסכון במשאבים בהימנעות מהריסה ובניה חדשה, ניתן למנף את השימוש מחדש בתשתיות קיימות ליצירת בניינים ירוקים באמצעות טכנולוגיות מודרניות. נושאים אלו ואחרים ידונו בכנס בינלאומי בהשתתפות מומחים מגרמניה, פולין ומישראל, העוסק בקשרים ובשילובים האפשריים בין האדריכלות המודרניסטית, בניה ברת-קיימא ודיור ציבורי.

בכנס יערכו שלושה מושבים. הראשון יעסוק בהיבטים היסטוריים ויעמוד על איכויות הסגנון המכונה "באוהאוס", הן בפרספקטיבה של תקופתו והן מנקודת מבט עכשווית. 

המושב השני יבדוק את ישומן של גישות וטכנולוגיות ירוקות במבנים קיימים. 

המושב השלישי יבחן סוגיות של דיור ציבורי - נושא אשר עלה לאחרונה לסדר היום בישראל – באמצעות התפיסות החברתיות והאסתטיות של הסגנון הבינלאומי, תוך הצגת דוגמאות של דיור ציבורי בברלין.

בין המשתתפים באירוע- פיליפ אוסוולד, נשיא קרן הבאוהאוס העולמית; ווינפרד ברנה, אדריכל שימור מברלין; מרק שטפה, סגן ראש העיר גדיניה (פולין); מקסימיליאן לאופרכט, סגן ראש עיריית מינכן; רנטה קינאסט, ראש סיעת מפלגת הירוקים בבונדסטאג הגרמני; אדריכל ירמי הופמן; פרופסור אדריכל צבי אפרת ועוד.


בין האירועים המיוחדים שיציפו את תל אביב בסוף השבוע שבין 2-4 בחודש מאי, יתקיים האירוע התיאטרוני המסקרן במסגרתו מוצגות עבודות בימה (תאטרון, מחול, פרפורמנס ואמנות) בהקשר לחלל הספציפי שבו הן מוצגות. הפסטיבל יערך בבניין העירייה, בבניין מינהל הנדסה, ובבית רבקה גרינוולד. 

זוהי שנתו השלישית של הפסטיבל שמנסה לקחת את אמנויות הבמה לכיוונים בלתי צפויים.

בנוסף, עמותת התיירות של תל אביב –יפו יזמה סיורים מיוחדים לסופ"ש אדריכלות ואמנות תל אביב, על מנת לעזור למשתתפים להוציא את המקסימום מהאירועים השונים.
תגובות
אין תגובות למאמר