כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

צפו בוידאו- תערוכה תת-ימית עוצרת נשימה

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
18.04.2013
/ 9:02

תערוכות אמנות יכולות להיות, איך לומר, מעט חד-גוניות. ברובן, אתם תראו את הציורים, או הצילומים תלויים על קירות לבנים, כאשר התאורה מופנית כלפיהם בצורה המבליטה את האיכויות שלהם. מסביבכם תראו שוחרי אמנות בבגדיהם המחוייטים, מסתובבים בינות לעבודות המוצגות ומלחשים ביניהם את הביקורת שיש להם על האמנות המוצגת.

אלא אם הם מגיעים לתערוכות הצילומים של הצלם אנדראס פרנק, שהחליט להציג את התערוכות שלו בלוקיישן מעט שונה.

על מנת לצפות בתמונותיו של הצלם הנחשב, שעבד בעבר עם כמה מהמותגים הגדולים העולם (פורד, ג'ילט, קוקה קולה ועוד), עליכם ללבוש את חליפת הצלילה ולחבר את מיכלי החמצן, כי שתי התערוכות שהוא מציג בימים אלה נמצאות עמוק במצולות הים.

התערוכה התת-ימית הראשונה של פרנק, פרויקט שזכה לשם 'VANDENBERG', מציג צילומים של אנשים המבצעים פעולות יום יומיות כגון ריקוד, תליית כביסה, משחק וכדומה, כאשר כל הפעולות מתבצעות על סיפונה של אונייה טרופה. כדי לחזק התחושה הנוצרת מצפייה בצילומים, החליט הצלם להציג אותם על סיפונה של האונייה הצבאית 'VANDENBERG' שהוטבעה מול חופי פלורידה.

אנדראס פרנק - תערוכה תת ימית

אנדראס פרנק - תערוכה תת ימית

התמונות נסגרו בתוך פרספקס ובתוך מסגרת מפלדת אל-חלד המחוברת למגנטים, וחוברו לגוף האונייה, השוכנת בעומק של כ- 40 מטרים מתחת לפני הים.

אנדראס פרנק - תערוכה תת ימית

אנדראס פרנק - תערוכה תת ימית

בעקבות ההצלחה של התערוכה, התחיל פרנק בפרויקט חדש, 'STAVRONIKITA' שמו, על שם אוניית מסע שהוטבעה מול חופי האיים הקריביים. בתערוכה זו, ששוכנת בעומק של 24 מטרים מתחת לפני הים, מוצגות סצינות חלומיות המפגישות בין דמויות אריסטוקרטיות בנות המאה ה- 17 עם שרידיה של ספינה טרופה נוספת.

אנדראס פרנק - תערוכה תת ימית

אנדראס פרנק - תערוכה תת ימית

אנדראס פרנק - תערוכה תת ימית
(צילום: אנדראס פרנק)

תגובות
אין תגובות למאמר