כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

שרים בכיכר 2013 - שוחה בלב הקונצנזוס (תמונות)

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
15.04.2013
/ 9:08

אלפי אנשים הגיעו אתמול בערב (14/4) להתייחד עם זכרון הנופלים באירוע הזיכרון המסורתי 'שרים בכיכר'. האירוע, שכלל הופעות של אמנים מוכרים, ביניהם יהודה פוליקר, אתניקס, ירדנה ארזי ועוד, לצד סיפורים אישיים של נופלים, אשר סופרו על ידי בני משפחותיהם, נמצא עמוק בלב הקונצנזוס וההוויה הישראלית, עד כדי קדושה של ממש, כך שקשה למצוא מי שייצא כנגד האירוע ההמוני.

שרים בכיכר 2013

קשה, אבל לא בלתי אפשרי. ניתן להגיד הרבה כנגד האירוע, והרבה גם עשו כך. אמרו עליו כי הוא שוחה בפולחן המוות האישי של אותם צעירים שנפלו על הגנת המולדת, אמרו עליו כי הוא הפך במהלך השנים למעין חלופה דתית כמעט בעבור חלק מהמשתתפים, ואמרו עליו כי הציניות והעצב המעושה והמזויף בחלקו המלווה את האירוע, עושה עוול עם הזיכרון.

שרים בכיכר 2013

אפשר להתווכח עם הרבה מהנאמר, אבל אי אפשר להתווכח כמות האנשים העצומה שהאירוע הזה מושך מדי שנה לכיכר רבין. שלא לדבר על כמות האנשים הצופים בו בשידור ישיר בטלוויזיה ומאזינים לו ברדיו. 

ולאירוע עצמו. כמו בכל שנה, הטקס התקיים ברוב הדר, ובמקצוענות שאנחנו רגילים אליה מהאירוע המרכזי של ערב יום הזיכרון. בניגוד לשנים עברו, הנחה את האירוע השחקן ליאור אשכנזי, שהחליף את שר האוצר הנוכחי, יאיר לפיד, אשר נהג להנחות אותו בעבר. אשכנזי נכנס בקלות רבה מאוד לתפקיד, אולי אף יותר מדי, מאחר והיו רגעים בהם נראה כאילו יאיר לפיד עדיין עומד שם ומקריא את הטקסטים כבכל שנה. כצפוי, השירים היו מרגשים ובוצעו על הצד הטוב ביותר. גם קטעי הוידאו שהוקרנו במהלך האירוע היו מרגשים עד דמעות.

שרים בכיכר 2013

בסופו של דבר, מדובר באירוע ממלכתי מאוד, מכובד, וכזה שעושה כבוד עם זכרם של הנופלים, ועל כך מגיעות לו התשואות.

שרים בכיכר 2013
(צילום: יואב שי)
 
הפקה: עיריית תל אביב - מחלקת המופעים
 
בינוי: עיצוב במה
 
תפאורה: ארגונית
תגובות
אין תגובות למאמר