כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פארק המדע מגיע למתחם התחנה

מאת: חדשות 'מפיק' /
08.04.2013
/ 13:18
בימי שישי הקרובים מתחם התחנה בתל אביב יקבל חיזוק מדעי ולא שגרתי. מכון דוידסון לחינוך מדעי יעמיד את מיטב החוקרים לשיחה בלתי-אמצעית עם הקהל הרחב, על הנושאים שמטרידים את כולנו. מדוע הזיכרון שלנו נפגע, מהי חשיבות השינה, חיידקים שעמידים לאנטיביוטיקה ופיתרון למחלות.
 
המפגש המכונה 'הייד-פארק מדעי' מדמה את פינת הנואמים בפארק הלונדוני ובמסגרתו יגיעו החוקרים לנאום קצר בו יציגו את המחקר בו הם עוסקים ולאחריו ישוחחו בדיון פתוח עם באי המתחם. כל מפגש ודיון יתקיים פעמיים: פעם ראשונה בשעה 10:00 ופעם נוספת בשעה 11:00 בבוקר.

המפגשים יתקיימו בימי שישי, החל מה- 19/4 ועד ה- 10/5, ויכללו את המפגשים הבאים:

19/4- אבולוציה-לא מה שחשבתם - המרצה ארז גרטי מהמחלקה לכימיה ביולוגית, מכון ויצמן למדע ידבר עם המשתתפים על השינויים האבולוציונים התמידיים המתרחשים סביבנו בכל תחומי החיים החל מרכישת זיכרון חיסוני ועד לפיתוח עמידות לאנטיביוטיקה.

26/4- ”ועוד הלילה חי..."- על שינה, ריח וזיכרון. המרצה ענת ארזי מהמחלקה לנוירוביולוגיה, מכון ויצמן למדע תחשוף את הנוכחים לתהליכים שמתקיימים במוח בזמן שאנחנו ישנים, ותענה על שאלות כמו 'כיצד השינה משפיעה על  הזיכרון?', 'האם אנו יכולים ללמוד מידע חדש במהלך השינה?' ומה הקשר בין תהליכי השינה זה לבין חוש הריח? ועוד.

3/5- הדמיה בשירות הרפואה: הרב הנסתר מן הגלוי? המרצה רעות אבני מהמחלקה לבקרה ביולוגית, מכון ויצמן למדע תסביר לקהל המאזינים כיצד הדבר מתבצע ותענה על שאלות נפוצות כגון האם ניתן לאבחן מחלות? האם יש סריקות מסוכנות? ומהם הפיתוחים החדשים שעומדים בחזית המדע?

10/5- החיים – לא מה שחשבתם - המרצה ורד שפירא מגן המדע, מכון דוידסון לחינוך מדעי, תנסה להבין יחד עם כיצד היה נראה כדור הארץ אם לא היו מתפתחים בו חיים. 
 

היידפארק מדעי במתחם התחנה
(צילום: איתי בלסון, מכון ויצמן)

 

תגובות
אין תגובות למאמר