כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

על הקשר בין נערות יפניות, כיכר טיימס ושיווק

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
04.04.2013
/ 8:55

בתקופה האחרונה נתקלנו בחידושים נחמדים של שתי תופעות אינטרנטיות שהמדור אוהב לעקוב אחריהן. ממים (או מימים, ליודעי הדבר) ו- פלאש-מובס. שתי תופעות, בהן אנשים מייצרים תוכן משעשע או יוצא דופן, ומתפשטות להן דרך אתרי האינטרנט השונים ובכך מייצרות תגובות שרשרת כאלה ואחרות. העניין שלנו בתופעות האלה, מלבד השעשוע כמובן, הוא מקצועי לחלוטין, מאחר וכמו כל תופעת אינטרנט מוצלחת, אנחנו יודעים שבסופו של דבר יקום איש השיווק הנכון שישתמש בהן לצרכיו.

התופעה הראשונה מגיעה אלינו (באופן מפתיע) מיפן הרחוקה, שם התחילו בתקופה האחרונה לצוץ תמונות של נערות מבצעות 'הדוקן' בחברותיהן ללימודים. אז לפני שאתם מתקשרים למועצה לשלום הילד, אולי כדאי שתדעו ש'הדוקן' היא תקיפה מיוחדת (ודמיונית לחלוטין) מבית משחק המחשב 'STREET FIGHTER', ושכל עניינן של התמונות הללו הוא חיקוי הפעולה בה מעיף אחד המתחרים כדורי אש וברקים על אויביו, תוך צילום התמונות בתיאום מושלם של המשתתפות.

הדוקן

הדוקן

הדוקן

הדוקן

הדוקן
(תמונות: אינסטגרם, MASHABLE)

התופעה השנייה מגיעה אלינו ממקום של אנשי שטות קצת יותר ממוסדים. IMPROV EVERYWHERE האמריקאים חתומים על כמה מפעילויות הגרילה והפלאש-מוב היותר גדולים בשנים האחרונות, ביניהם 'יום ללא מכנסיים ברכבת התחתית' הידוע לשמצה. החבורה הזאת יודעת ליצור אירועי פלאש-מוב המוניים, ולעשות את זה מעולה. את הפעילות האחרונה שלהם קיימו באופן מפתיע מאוד ב- 1 באפריל, כאשר שלחו 2,000(!) אנשים ללכת אחורה בכיכר טיימס הניו-יורקית.היופי בפעילויות האלה, הוא כמובן היצירתיות שבהן, אך גם הדיוק של הביצוע, והדרך בה הן סוחפות אחריהן כמות גולה של אנשים שמוכנים לתרום מזמנן על מנת לייצר קצת רוח שטות.

אבל איך כל זה קשור לשיווק, אתם שואלים?

הרי זה ברור שעולם השיווק יציץ יום אחד מעבר לכתף ויגלה את העולם השלם של הפעילויות הללו והאפשרויות הגלומות בו. וזה כבר מתחיל לקרות. הנה לדוגמה פעילות פלאש-מוב מוצלחת שבוצעה בצרפת לצורך קידום סוכריות המנטה 'טיק-טק'.בסופו של דבר, השמיים הם הגבול.
תגובות
אין תגובות למאמר