כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

תכירו - מתחם האירועים האקולוגי הראשון בארץ

מאת: חדשות 'מפיק' /
02.04.2013
/ 19:00

ריקי כהן מחדרה יכולה להיות רגועה לגבי דבר אחד. האקולוגיה. כך לפחות נראה בעקבות התפשטות הטרנד הירוק והאקולוגי לתחום חדש- גני האירועים.

אנחנו מדברים על גן האירועים החדש שהושק לאחרונה בחדרה, העונה לשם המרמז מעט על ייחודו- "אקו". גן האירועים המיוחד נבנה על גדות נחל חדרה ובסמוך לאזור התעשיה הצפוני של העיר, לאו דווקא מקום בו הייתם מצפים למצוא מיזם אקולוגי, אבל בדיוק כאן ייחודו של המקום.

המתחם החדש, פרי חזונם של יוסי יהלום ואלון טלמון, שניהם בעלי עבר עשיר בתחום האירועים, נולד מרעיון שהבשיל לאטו במוחו של יהלום, לאחר שחזר לפני כעשור מטיול מסביב לעולם שערך עם משפחתו. במהלך הטיול חווה את ההארה הגדולה שלו, והתחבר לצד האקולוגי ולשימור הסביבה.

אקו - חדרה
 
כאשר חיפשו השותפים מקום בו יוכלו לפתוח את גן האירועים החדש שלהם, ניסו למצוא מבנה קיים, על מנת להקל על עצמם בקבלת האישורים וההיתרים הנחוצים, אך באותה הזדמנות השתדלו לחפש מקום שיהיה קרוב לטבע.

הלוקיישן שנבחר בסופו של דבר היה דווקא מפעל לקלקר ששכן למרגלות נחל חדרה ותרם לזיהומו. השותפים, שהחליטו שזה יהיה מקומם הבא נכנסו לעבודה בחודש ספטמבר האחרון, ומסתמן כי כבר החודש יתקיימו בו האירועים הראשונים.

המתחם החדש, בעיצובו של האדריכל ערן שמש, נבנה בהשקעה של כ- 8 מיליוני שקלים כאשר אחד הנושאים עליהם שמו דגש בבנייתו הוא נושא החיסכון בצריכת המים. בין הפתרונות האקולוגיים המיושמים בו, ניתן למצוא שימוש נרחב במים אפורים, השקיה בטפטוף טמון, איסוף של מי גשימם מגג המבנה, איסוף של מי טל, איסוף מי מזגנים, ועוד. בעזרת כל המערכות הללו, מצליח נמתחם החדש להגיע לחיסכון של כ- 80 אחוזים בצריכת המים. החשיבה הירוקה הזו מתבטאת גם בעיצוב משרדו של גן האירועים המוקף במראות ובכך לא פוגע בנוף.
 
אקו - חדרה

עוד במתחם- מסך ענק הנפרש מעל ראשיהם של האורחים ומאפשר לשנות את התפאורה מדי ערב. את המסך תכנן המעצב האדריכלי האמריקאי הנחשב מייקל פוקס, אשר הגיע לארץ במיוחד לצורך תכנון הפרויקט.
תגובות
אין תגובות למאמר