כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

קול קורא - 'חג המחזמר המקורי' יוצא לדרך

מאת: חדשות 'מפיק' /
20.03.2013
/ 12:32

בהמשך למסורת התמיכה באמנויות של עיריית בת-ים, יצא השבוע קול קורא למחזאים, במאים ומוזיקאים, להגיש הצעות למחזות זמר מקוריים למבוגרים, שיועלו במסגרת 'חג המחזמר המקורי' הראשון שיופק על ידי מנהלת התרבות של עיריית בת ים בחג חנוכה 2013.

מבין ההצעות שיגיעו להנהלת האירוע, ייבחרו 4 מחזות זמר שיקבלו תמיכה כספית ושירותי הפקה, ויועלו בהיכל התרבות של בת-ים בחנוכה 2013. מחזות זמר אלה ויוצריהם יזכו לחשיפה בימתית ראשונה והצוות הזוכה יקבל מענק כספי לקידום הפקת המחזמר.

האירוע יתקיים ביוזמתו ובניהולו של הבמאי הבינלאומי אורי פסטר, אשר ייסד בארץ את ז'אנר מחזות הזמר לכל המשפחה בחנוכה, כאשר היה אחראי להפרות הענק- פיטר פן, הקוסם, הכל אגדה, גריז, מלך היהודים ועוד.
 
"ז'אנר מחזות הזמר נחשב לאהוב ביותר בקרב הקהל הישראלי", אומר פסטר. "בעוד העשייה המקורית בעולם היא מרובה, אני מודע לעובדה שהיוצרים הנפלאים שלנו בתחום זה זקוקים לעידוד וסיוע. המטרה היא בהחלט ליישר קו עם המתחרש בתחום זה על במות העולם", הוא מוסיף. "אני מאמין שחג המחזמר המקורי בבת-ים יהיה מקור כוח לפיתוח ועידוד הז'אנר בישראל וזאת בתקווה שהמחזמר הזוכה יועלה באחד התיאטרונים הרפרטוארים בארץ – בנוסף למענק העידוד שיקבל מהנהלת הפסטיבל".

אורי פסטר
(צילום: יח"צ)

מעיריית בת-ים נמסר כי "בת ים שמה לה למטרה לקחת חלק בעידוד היצירה המקורית, הן בפסטיבל תיאטרון ברחוב, הן בביאנלה וכעת באמצעות חג המחזמר המקורי, שהוא תחום חשוב הזקוק לעידוד. אנו מאמינים כי עידוד יצירה מקורית הינו אבן יסוד בהבניית חברה איכותית וטובה".

במסגרת ארבעת ימי החג לצד מחזות הזמר המתחרים ייערך מרתון 'הדור הבא – מופע לילי', במסגרתו זמרים וזמרות צעירים, תלמידי בתי הספר למשחק בישראל, יתחרו על תואר "הדבר הבא" בתחרות של שירים הלקוחים ממחזות זמר מקוריים ישראליים ויהודיים. 

מופע הפתיחה של הפסטיבל יאחד את מחזות הזמר המתחרים, נציגי מרתון הדור הבא וכוכבי מחזות הזמר המקוריים הגדולים של כל הזמנים ויועבר בשידור ישיר בטלוויזיה. 
 
תגובות
אין תגובות למאמר