כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מתחם חדש בדרום

מאת: חדשות 'מפיק' /
14.03.2013
/ 9:11

מתחם חדש נפתח לאחרונה בכניסה לקיבוץ יהל שבדרום, 70 קילומטרים צפונית לאילת. המתחם החדש, 'צל תמרים' נועד לתת מענה למיליוני הנוסעים דרומה, בדמות תחנת עצירה בעלת אלמנטים חוויתיים, שתתאים להתרעננות הנוסעים.

לצורך הקמתו למדו האדריכלים את תולדות הנווד במדבר ואת תפקידו של החאן העתיק ששימש אותו ושאבו את רעיונותיהם מתרבויות עתיקות שחיו ועברו באזור, בהן הנבטית, המצרית והכנענית הקדומה. בהשראתם נוצרה תפיסה אדריכלית המשלבת אלמנטים קדומים עם פתרונות עיצוביים ואקולוגיים חדשניים. המגדל שדרכו נכנסים לחאן נשקף למרחוק, והוא מעין מגדלור הקורא לנוסעים העייפים לעצור ולנוח בתוכו. צבעיו צבעי מדבר, עם קשתות מסוגננות ופיתוחים מפוסלים. 

צל תמרים

המתחם החדש כולל אגמים מוקפים בצמחי קנה ובהם שטות חבצלות מים, מתקני משחקים ייחודיים ויצירתיים לילדים, חנות נוחות, חנות למוצרי ים המלח ושוק איכרים מתחלף מידי יום חמישי. בנוסף, כולל המתחם סניף חדש של מסעדת כפות תמרים מקיבוץ אילות, סניף של רשת קקאו, מסעדת בשרים מהירה, גלידריה ועוד.

בהמשך יציע החאן מוצרים תיירותיים נוספים בהם בית התמר – מתחם המספר את סיפורה של החקלאות באיזור ובו תימכר תוצרת אמני וחקלאי האזור, טיולי ג'יפים וטרקטורונים ושירותי נוחות נוספים.

העבודה על המתחם ארכה 6 שנים, בהשקעה כוללת של 20 מיליון ש"ח. בפארק התיירותי הושקעו מענקים של ה- JNF-USA, הקק"ל, משרד התיירות ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר.

צל תמרים
(צילום: אורנה בן חיים)

תגובות
אין תגובות למאמר