כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מרכז הרצל מנציח את הנשים

מאת: חדשות 'מפיק' /
04.03.2013
/ 12:36

לכבוד יום האישה הבינלאומי, תקיים ההסתדרות הציונית העולמית בשיתוף המועצה הציבורית להנצחת זכרו של בנימין זאב הרצל במשרד ראש הממשלה, ערב ייחודי לנשים ציוניות אשר פעלו לאורך שנים רבות למען מדינת ישראל.

האירוע, שיתקיים ביום חמישי הקרוב (7/3) במרכז הרצל שבירושלים, יתמקד בפועלן של נשים רבות שעשו בשירות התנועה הציונית מגוון רחב של תחומים החל מהתיישבות, ביטחון, בריאות, חיזוק מעמד האישה, חינוך, רווחה ועוד.

בין הנשים להן מוקדש ערב ההוקרה הייחודי, נמנות נשות משפחת הרצל, הצנחניות חנה סנש וחביבה רייך, גולדה מאיר, שולמית שמיר, לאה רבין ועוד.

להעמקת ההכרות עם הנשים החשובות ופעילותן הייחודית הפורצת דרך, יתקיים בהר הרצל סיור בעקבות הנשים. במהלך הסיור ייחשף הקהל  לסיפורים על פעילותן הענפה, תרומתן לקהילה ואנקדוטות מרתקות על חייהן. 

במהלך הערב תתקיים vהצגה 'סודה של ג'ולי הרצל', בכיכובה של השחקנית עדי עציון זק אשר כתבה את ההצגה על-פי הרומן 'אשתו המנודה' מאת אידה צורית מגד. ההצגה מעבירה ושופכת אור על מעמד האישה בסוף המאה ה- 19, כאשר במרכזה ג'ולי, אישה עשירה שהנדוניה וירושת ילדיה בוזבזו על ידי תיאודור הרצל במסעותיו בעולם למען הגשמת חלומו הנכסף. כמו במקרים רבים בהם מדובר ב"אשתו של", ההיסטוריה התעלמה מחייה של ג'ולי – אשתו של תיאודור הרצל. כל מכתביה, יומניה ועדויות רבות על חייה הושמדו. במהלך ההצגה עושה ג'ולי חשבון עם אירועי חייה הסוערים והדמויות שאכלסו אותם, שבראשם בעלה חוזה המדינה.
תגובות
אין תגובות למאמר