כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

הגיקים באים

מאת: חדשות 'מפיק' /
12.02.2013
/ 17:24

לאחר שנים שבהן לא היו כנסים ייעודיים לחובבי הסדרה, בעוד כחודש, ב-8 במרץ, ייערך הכנס השני בסדרת כנסי 'סטארקון 972' באודיטוריום של בית הספר למדעי הכלכלה במכללה האקדמית של ת"א-יפו.

סדרת הקאלט 'מסע בין כוכבים' הפכה כבר בשנותיה הראשונות למשהו שמעבר לסתם סדרת טלוויזיה ולתופעה תרבותית פורצת דרך.

בכל רחבי העולם, דורות של מדענים ומהנדסים הגיעו לקריירה מוצלחת אחרי שגדלו על הסדרה ופנו בעקבותיה למקצועות שלהם. המצאות וגאדג'טים בהם אנו משתמשים בעולם המודרני באופן יום יומי הופיעו בסדרה עשרות שנים לפני שהפכו למציאות. ככל זאת לפני שאנחנו מזכירים את העובדה כי הסדרה היתה הראשונה להציג אשה שחורה בתפקיד מרכזי בטלוויזיה, וצוותים של רוסים ואמריקאים עובדים יחד עם חייזרים למען מטרה אחת.

תרבות, מדע, פילוסופיה, דת, פסיכולוגיה - אין סוף לנושאים שהסדרה עסקה בהם.

כמו בכל העולם, גם בישראל, חובבי הסדרה אחראים להתחלת המסורת של כנסי מדע בדיוני שנמשכת כבר 15 שנים.בין ההרצאות באירוע: עולמות מקבילים במב"כ- על המציאות בה מגוון עולמות מתקיימים במקביל, מאת אליהו לוינשטיין; פיתוחים טכנלוגיים במב"כ: מה כבר יש ומה עוד יהיה- מה היא הפיזיקה שעומדת מאחורי הפיתוחים בסדרה? מתי נוכל לשכפל לנו בירה מכבי או לשחק פוקר עם איינשטיין בהולודק? מאת עודד אברהם, מורה לאסטרונומיה, חלל ולויינים, כותב בגליליאו ומתנדב באגודה הישראלית לאסטרונומיה.

תגובות
אין תגובות למאמר