כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל הקולנוע הצרפתי חוזר בפעם העשירית

מאת: חדשות 'מפיק' /
12.02.2013
/ 15:42

סרטו החדש של הבמאי פיליפ לה גה 'מולייר על אופניים' יפתח את המהדורה העשירית של פסטיבל הקולנוע הצרפתי שיתקיים בסינמטקים ברחבי הארץ בין התאריכים 9-19/13. במאי הסרט פיליפ לה גה והשחקן הראשי למברט וילסון, יגיעו לארץ לבכורת הסרט. 

אל השניים יצטרפו השחקנית והבמאית נעמי לבובסקי, שתציג את הסרט 'קמי נשארת כיתה', הבמאי סדריק קהאן, יוצר הסרט 'חיים טובים יותר', הבמאי פסקל בוניצר- יוצר הסרט 'לחפש את הורטנס' והבמאית עידית סבולה יוצרת 'רחוב מנדר'.

מולייר על אופניים
מתוך הסרט 'מולייר על אופניים'

את הפסטיבל תחתום יצירתו של הבמאי המנוח קלוד מילר 'תרז' בכיכובה של אודרי טאטו, סרט שחתם את פסטיבל קאן האחרון. לכבוד הבמאי ולזכרו יוצגו מספר סרטים של היוצר המעניין הזה שהלך לעולמו בשנה שעברה. 

הקולנוע הצרפתי זוכה בארץ לתחייה מחודשת בשנים האחרונות. למעלה מ- 900 אלף כרטיסים נמכרו בארץ לסרטים צרפתיים. נתח גדול מזה הוא הצלחת 'מחוברים לחיים', שהביא לבתי הקולנוע כחצי מליון צופים. 

מבין סרטי הפסטיבל יש לא מעט סרטים המועמדים לפרסי סזאר (האוסקר הצרפתי), וייצגו את צרפת בפסטיבלי הקולנוע הבולטים ביותר בעולם, ביניהם פסטיבל קאן, ונציה וברלין. וסרטים שהוצגו בפסטיבלי קולנוע צרפתי ברחבי העולם. 

פסטיבל הקולנוע הצרפתי הנו יוזמה של מחלקת התרבות בשגרירות צרפת וחברת 'עדן סינמה'. סרטי הפסטיבל נבחרו על ידי מנהל המכון הצרפתי בישראל- מר אוליבייה רובינשטיין, הנספח לענייני קולנוע- מר אולבייה טורנו, ובעלת חברת 'עדן סינמה'- קרולין בונה

שותף נוסף וחשוב בהפקת הפסטיבל הוא ערוץ הטלוויזיה הצרפתי TV5 monde שמציין השנה 20 שנה של שידורים בישראל. 
תגובות
אין תגובות למאמר