כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

נווה מדבר תרבותי

מאת: חדשות 'מפיק' /
11.02.2013
/ 15:30

נווה שכטר, מרכז המורשת לתרבות יהודית, שהוקם במתחם 'קפה לורנץ' ההיסטורי בלב שכונת נווה צדק, אשר נפתח לפעילות מלאה בספטמבר 2012, במטרה ליצור מרחב פורה ליצירת תרבות יהודית ישראלית עכשווית.

בימים אלו נווה שכטר עומד לקראת פתיחת עונת הפעילות אביב תשע"ג עם תכנית פעילות עשירה ומגוונת. בתכנית ניתן למצוא בין היתר קורסים וסדנאות, ביניהם- קורס משולב הרצאות וסיורים על האלטרנטיבה הציונית של ירושלים ותל אביב; סדנא העוסקת בסיפורי הארה יהודיים; ירושלים וייצוגיה באמנות, באדריכלות ובאגדה; התיאולוגיה הפואטית על פי פרנץ קפקא; יהדות מדיטטיבית בעבר ובהווה ועוד, וכל זאת לצד תערוכות והשקות מיוחדות שיארח המרכז ואירועים ססגוניים בהם יציין את מועדי לוח השנה העברי במגוון אירועים ופעילויות לקהל הרחב. 

לכבוד הפתיחה, יקיים נווה שכטר יומיים של אירועי פתיחה. 

ביום חמישי 28/2 תתקיים הופע של ההרכב בום פם בשיתוף עם בני בשן במופע משותף מלא בגרוב. 

בום פם היא אחת הלהקות הישראליות העסוקות בגולה עם סיבובי הופעות רבים באירופה, דרום אפריקה ויפן, ברזומה של הלהקה הופעה בפסטיבלים גדולים ומעריצים בשלל יבשות. ההרכב ציין ממש לאחרונה עשור לפעילותו ויוציא בקרוב אלבום חדש אשר הוקלט בקיבוץ מנרה יחד עם קותימן. 

בני בשן, משורר, מלחין, זמר ושדרן רדיו, איש מלא אהבה, רוח ונשמה. אחרי שסחף את המדינה עם "אחלה חמודה" התפנה בני בשן להקלטות אלבומו החדש אשר יראה אור בחודשים הקרובים. 

 
ביום שישי, 1/3 תתקיים הקרנת הסרט המדובר 'למלא את החלל' ולאחריה, שיחה עם כוכבת הסרט הדס ירון- זוכת פרס ונציה על תפקידה הראשי בסרט. לאחר מכן, יתקיימו מבחר טעימות מתכנית הפעילות החדשה של נווה שכטר: 'המשתה'- מטקסט מקודש לבמה עם המחזאי והבמאי, שמואל שוחט; בראשית- התחלות במזרח ובמערב עם תומר פרסיקו; פרנץ קפקא: האור הקלוש של המלאך עם הרב רוברטו אביב וד"ר מרינה ארביב; הגדות פסח מאוירות ביהדות של ימי הביניים – עם ד"ר שולה לדרמן.
 
תגובות
אין תגובות למאמר