כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ממציאים את הצחוק בתערוכת החוצות הגדולה בישראל

מאת: חדשות 'מפיק' /
11.02.2013
/ 10:07

"להמציא את הצחוק", זה האתגר שעמד בפני האמנים הישראלים המשתתפים בתערוכת 'הומור וסאטירה' אשר תוצג החל מפורים הקרוב באלרוב שדרות ממילא. מיטב האמנים בישראל התבקשו על ידי אוצרת התערוכה, ציפי ויטל, לפסל יצירה המבטאת את הצחוק, ולהמחיש אותו ביצירה פיסולית.

התערוכה, אשר תיפתח לקהל הרחב ב-19 לפברואר תהיה תערוכת החוצות הגדולה ביותר במדינת ישראל, בה יוצגו למעלה מ-210 פסלים שכולם יעסקו בצחוק, הומור, סאטירה ומה שביניהם. כל היצירות הינן פרי עבודתם של כ- 63 אמנים מוכרים ומוערכים מהארץ והעולם.

מזה ארבע שנים מוצגות באלרוב שדרות ממילא תערוכות חוצות מתחלפות, כאשר כל תערוכה בנושא שונה מקודמתה.  

תערוכת 'הומור וסאטירה' תהיה התערוכה החמישית שתוצג בשדרה, כאשר קדמו לה 'דרך הפסלים בירושלים', 'סיפורי אגדות', 'סיפורי התנ"ך', ותערוכת 'מוזה' שזכתה להצלחה חסרת תקדים.

בעקבות נסיון העבר, מצפים גם השנה באלרוב שדרות ממילא ללמעלה ממיליון מבקרים מרחבי הארץ והעולם שייהנו מהאוסף האקסקלוסיבי של פסלים ויצירות. בתערוכה ניתן יהיה לצפות ולהתפעל מפסלי מסכות, פסלים המבטאים סיטואציות הומוריסטיות ואבסורדיות מחיי היומיום של כולנו, יצירות בעלות אמירה סאטירית נוקבת ועוד.
 
מרבית היצירות נוצרו במיוחד עבור תערוכה זו, הכוללת פסלים בגדלים שונים, שחלקם אף נישאים לגובה של 2 מטר. האמנים עמלו על היצירות במהלך כשנה וחצי בכדי ליצור את היצירה המושלמת. מתוך מאות מועמדים נבחרו לבסוף - 63 אמנים, רבים מהם טרם הציגו בשדרה.

תערוכת הומור וסאטירה- אירית לב
עבודה של אירית לב

תערוכת הומור וסאטירה- יובל מלר
עבודה של יובל מלר
(צילום: יח"צ)
תגובות
אין תגובות למאמר