כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מפגשים ספרותיים לקראת פרס ספיר

מאת: חדשות 'מפיק' /
23.01.2013
/ 10:04

במהלך החודש, יקיים מפעל הפיס חמישה מפגשים ספרותיים עם המתמודדים הסופיים לפרס ספיר לספרות- סמי ברדוגו, לאה איני, שמעון אדף, בלה שייר וירמי פינקוס . בכל מפגש יקריא שחקן מקצועי חלקים מהספר של המועמד, זמר שילווה את המפגש עם קטעי מוסיקה ולבסוף הקהל יוכל לשאול את הסופר שאלות על הספר, הפרס ועוד. ההכרזה על הזוכה תתקיים בטקס מרכזי ב- 17/2.

במפגשים ישתתפו שחקנים וזמרים כמו דני שטג, מיכה סלקטר, עלמה זוהר, גלעד שגב ואחרים. המטרה של המפגשים היא להכיר את המועמדים, לשמוע על תהליך הכתיבה ולהנגיש אותם בקרב קהלים בכל רחבי הארץ   . 

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס נוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה בישראל. הפרס יוענק זו הפעם השתיים עשר לכותר הטוב ביותר של השנה על-פי בחירת חבר השופטים, בראשותה של הפרופסור גבריאלה שלו, לשעבר שגרירת ישראל באו"ם וכיום נשיאת המועצה האקדמית העליונה ודיקן הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו.

חמשת המתמודדים על פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2012, הם 'הילד האחרון של המאה' מאת סמי ברדוגו, 'סוסית' מאת לאה איני, 'מוקס נוקס' מאת שמעון אדף, 'מט ילדים' מאת בלה שייר, ו'בזעיר אנפין' מאת ירמי פינקוס.

המפגש השלישי יתקיים היום, יום רביעי ה- 23/1, ב'עשן הזמן'– באר שבע. במסגרת האירוע ישוחח הסופר שמעון אדף עם הקהל על ספרו ותהליך כתיבת הספר. את האירוע תנחה שהרה בלאו, כאשר השחקן דני שטג יקריא חלקים מהספר לרקע מוזיקה מאת שילה פרבר ומאיה בלזיצמן אשר שרות אלתרמן. 

האירועים הבאים יתקיימו ביום ה', 24/1 בספריה המרכזית לעיוורים, ת"א, בהשתתפות לאה איני, וביום ג', 29/1 בספרית בלפר רמלה –בהשתתפות בלה שייר.
תגובות
אין תגובות למאמר