כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

תערוכת 'מדברים גלויות' באורנים

מאת: חדשות 'מפיק' /
16.01.2013
/ 9:31

המרחב לאמנות מעורבת במכללת אורנים יציג החל מיום שני הקרוב (21/1) את התערוכה 'מדברים גלויות', אשר מביטה על אופן ההבעה והתקשורת בין יוצרים לבין מעגלי חייהם השונים תוך שימוש בגלויות, כמצע לקשר עם הזולת.

גלויות דואר הוצגו לראשונה במחצית המאה התשע עשרה, ואפשרו העברת  מסרים כתובים בקצרה ובעלות נמוכה. בתחילה כללו הגלויות טקסט בלבד, אך בהמשך, בעיקר עם התפתחות התיירות ולאור ההבנה כי "תמונה אחת שווה אלף מילים", הוחלף צד הטקסט בגלויות בתמונה. המעבר מהדפסה בשחור-לבן להדפסת צבע, הגביר את הפופולאריות של גלויות הדואר נושאות התמונות ובכך הפכו לפריטים מבוקשים לשימוש הכותבים ובהמשך אף לאספנים. 

הגלויה בהיותה 'מכתב פתוח', מזמנת הצצה לתוכנה לא רק עבור הנמען המיועד, אלא גם לזרים גמורים בדרכה אל המכותב. המכותב לגלויה אינו בהכרח הקורא הראשון או היחיד שלה. המסרים שיועדו אל המכותב, נשזפו תחת עיניהם של ממיין הדואר, הדוור-השליח, ואולי גם של קוראים מזדמנים אחרים.

בתערוכה כמאה גלויות שהגיעו מאמנים, מרצים וסטודנטים שנענו לבקשה להציג גלויות אישיות. כל אלו מתקשרים עם דרכי תקשורת של 'העולם הישן'. האם בעולם דיגיטאלי הווירטואלי הנוכחי, ימשיכו אנשים לשלוח גלויות זה לזה? ומה המשמעויות והמסרים שיעניקו להן? או שמא ייעלמו מן העולם או יהפכו לפריטים לאספנים בלבד?

בין המשתתפים בתערוכה- גיל מועלם דורון, טל עוז, יאנה טולוצינסקי, יואב פלד, נונה אורבך וזהר יולס, ענבל מנדס-פלור, פאטמה שנאן, ריטה פרלין ושוקה גלוטמן.

בנוסף מוצגות גלויותיהם של קבוצת אסירים מבית מעצר קישון במסגרת הקורס אמנות בקהילה, בהנחיית סטודנטיות מהמכון לאמנות. ברב הגלויות מן הכלא מתייחסים האסירים למצבם.

אוצרת התערוכה: טלי גיל
מדברים גלויות - עידית לבבי גברי
מדברים גלויות - שוקה גלוטמן

מדברים גלויות
מתוך התערוכה
תגובות
אין תגובות למאמר