כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

חיים ומוות ביד הלשון - כנס לשון ראשון חוזר

מאת: חדשות 'מפיק' /
13.01.2013
/ 10:37

השפה הייחודית של חנוך לוין, שפת הגאגא שהמציא אוהד נהרין, שפתה של המשוררת יונה וולך, שפת הסלנג והשפעתה על התרבות הישראלית, השפה האינטרנטית והסלולרית, שפת הגששים וקסמיה, השפה הפוליטית, שפת המשנה ושפת הטולקינים הם רק חלק קטן מהנושאים שיעלו לדיון במושבים, בפנלים ובמופעים השונים שייקחו חלק ב- לשון ראשון  ה-6, כנס ראש הממשלה לשפה העברית בשיתוף משרד התרבות והספורט ומפעל הפיס שיתקיים בין ה- 5 ל-8 בפברואר בהיכל התרבות ראשון לציון.

את הכנס יפתחו טקס הענקת פרס ראש הממשלה ללשון העברית על שם אליעזר בן יהודה ומופע מיוחד של הזמרת חווה אלברשטיין בנושא השפה העברית.

לצדם של מרצים, חוקרים, אנשי רוח, סופרים ומשוררים שייקחו חלק בפאנלים השונים יופיעו האומנים המובילים ומוערכים בחומרים ייחודיים לכנס. יוני רכטר, שלומי שבן וקרולינה יופיעו בערב במלאת 70 שנה להולדתו של חנוך לוין, שאנן סטריט ומוקי יופיעו בפאנל שיחקור את תרומתו של הסלנג בתרבות הישראלית, מיכה שטרית יופיע במושב בנושא שפת המשנה והעברית של ימנו, ושייקה לוי, יוני בלוך, מיקי גבריאלוב, דני סנדרסון, מאור כהן, קובי אפללו ואריאל זילבר יופיעו בפאנל בנושא קסמי השפה הגששית.

שני פרסים כספיים יוענקו השנה במסגרת הכנס-

פרס ראש הממשלה על שם אליעזר בן יהודה על סך 70,000 שקלים, אשר נועד לעודד ולקדם את שימורה וטיפוחה של השפה העברית.
 
פרס ראש העיר ראשון לציון, דב צור בסך 50,000 שקלים, יוענק על יצירתיות בשפה העברית ע"ש מאיר אריאל. פרס ראש העיר נועד לבטא הוקרה על יצירה אמנותית הגותית אשר טבעה את חותמה והביאה לידי הנגשת השפה העברית ואוצרותיה לקהלים גדולים וחדשים. 

עוד ישתתפו בכנס דנה ספקטור, גורי אלפי, דורי בן זאב, ניצן הורוביץ, מירב מיכאלי, חיים גורי ועוד, שישתתפו בפאנלים השונים, ביניהם "איך בן יהודה היה אומר: חחחחחחחחח.... :-)" על עברית אינטרנטית וסלולרית; איך אומרים בעברית צחה - קסמי השפה הגששית; עברית בפוליטיקה- המעבר משפת התקשורת לשפה הפוליטית; עברית על הבר  - שיעור בעברית לברמנים מאת ד"ר אבשלום קור ועוד.

האירוע יתקיים בהפקת החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש של ראשון לציון בניהולו של מנכ"ל החברה העירונית אלי פולק.

מנהלת הכנס: רות מקבי, מנהלת הרשות לתרבות ואמנות.

ניהול אמנותי והפקה: מאיה פוגל

 

תגובות
אין תגובות למאמר