כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

כל הפרטים על פסטיבל הקרח שחוזר לירושלים

מאת: חדשות 'מפיק' /
08.01.2013
/ 12:40

כמו שכבר סיפרנו לכם, פסטיבל 'עיר הקרח ישראכרט ירושלים', יתקיים זאת השנה השנייה בירושלים, ביוזמת עיריית ירושלים בשיתוף עם קבוצת 'ישראכרט' ובהפקת החברה העירונית 'אריאל'. הפסטיבל יתקיים  בין התאריכים  20/2-30/4 במתחם הרכבת בירושלים ויכלול קונספט שונה מזה ששלט בו בשנה שעברה, כאשר הפעם יקבל את השראתו מהמזרח הרחוק.

מתחם הרכבת כולו יקושט בתפאורה בסגנון המזרח הרחוק ויכלול שלושה מתחמים מרכזיים: מתחם עיר הקרח, מתחם המופע ומתחם החלקה על הקרח. בפסטיבל יוצגו עשרות פסלי קרח אומנותיים וצבעוניים אשר ייקחו את המבקרים למסע חוויתי אל נופים רחוקים ותרבות אסייתית. חידוש חשוב בעיר הקרח השנה הינו הדגש על מגוון פעילויות חוויתיות למבקרים: מגלשות ענק, מבוכים, יערות גשם,סופות שלגים, גשרים ועוד.

עיר הקרח חוזרת לירושלים

עיר הקרח חוזרת לירושלים

המסע ב'עיר הקרח', מתחיל השנה בכניסה לתוך מטוס מקרח, ממנו נשקף נופה של ירושלים המפוסלת מקרח. מהמטוס ינחתו המבקרים היישר אל עולם של קרח המתחיל בנופיה של הודו, אל החיות הייחודיות, ואל הטאג' מאהל. בהמשך הדרך עוברים דרך יערות, מנהרות, נהרות, גשרים ומבוכים ועוברים בנופים של סין ויפן דרך אתרים מפורסמים כמו החומה הסינית והפגודה ביפן. לאורך הדרך שזורים סמלי התרבות האסייתית המלווים בקישוטים מרהיבים בחיות כמו דב פנדה וצ'יטה ובדמויות אותנטיות. בסיום המסע יגיעו המבקרים אל בר סושי עשיר העשוי כולו מקרח

עיר הקרח חוזרת לירושלים

עיר הקרח חוזרת לירושלים

מופע החלקה על הקרח שהובא לארץ במיוחד יתקיים במתחם החלקה על הקרח שנבנה בצמוד למתחם עיר הקרח. במופע יציגו למעלה מ- 20 אומנים, אקרובטיים ורקדנים סיניים. המופע הצבעוני יתקיים בין פעם לארבע פעמים ביום ויארך כשעה.

פסטיבל עיר הקרח הינו פסטיבל פופולארי מאד ברחבי העולם והוא מתקיים מדי שנה במספר ערים בעולם כמו ברוז' בבלגיה, חראבין שבסין ועוד. בשנה שעברה, הגיע הפסטיבל לראשונה לישראל וזכה למספר גבוה של מבקרים מכל המגזרים ובכל הגילאים. לאור ההצלחה הרבה הוחלט לקיים את הפסטיבל כמסורת שנתית במתחם הרכבת בירושלים במבנה ה- Evolution אשר יובא והוקם במיוחד ע"י קבוצת עיצוב במה. מדובר בהאנגר מודולרי בשטח של 1500 מ"ר הבנוי כאולם אחד ומתנשא לגובה 8 מטרים. המבנה מבודד היטב כדי  לשמר את פסלי הקרח בטמפרטורה של 10 מעלות מתחת לאפס. כמו כן הוא אטום לרעשים ולאור חיצוניים, נתון אשר מאפשר לקיים את המיצגים גם במהלך היום. מדי שנה יתקיים הפסטיבל בקונספט שונה במטרה לגוון וליצור חוויה ייחודית וחדשה לקהל המבקרים. 

עיר הקרח חוזרת לירושלים

עיר הקרח חוזרת לירושלים

לצורך הקמת עיר הקרח  יוטסו לארץ כ-60 אומנים סינים: פסלים, מעצבים, בנאים אשר פיסלו מאות מיצגי קרח בפסטיבלים דומים ברחבי העולם לצד רקדני המופע. הכנת מיצגי הקרח במתחם הרכבת בירושלים תמשך כחודש. במתחם הוקמו תשתיות חשמל רבות ונבנתה מערכת קירור מיוחדת  אשר תקרר את המבנה לטמפרטורה של מינוס 10 מעלות ותדאג לזרימת אוויר נכונה. מאות הטונות של קוביות הקרח הצבעוניות ייוצרו בשטח הפסטיבל על ידי מכונות קרח ענקיות שרכשה חברת 'אריאל'.

עיר הקרח חוזרת לירושלים
(צילום: יח"צ)

האירוע מתקיים ביוזמת ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת ומנכ"ל חברת 'אריאל', ציון תורג'מן ובשיתוף חברת 'ישראכרט'. עיריית ירושלים וחברת 'אריאל' שמו לעצמן למטרה להפוך פסטיבל זה למסורת מידי שנה בחודשי החורף ולמקמו כאירוע עוגן לצד אירועי עוגן נוספים המתקיימים בשנים האחרונות בבירה. חברת "ישראכרט", החליטה להעניק גם השנה, חסות מרכזית לפסטיבל.   

תגובות
אין תגובות למאמר