כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

'אוויטה' מגיעה לישראל

מאת: חדשות 'מפיק' /
27.12.2012
/ 9:06

המחזמר המפורסם 'אוויטה' מאת אנדרו לויד-ובר וטים רייס יוצג לראשונה בישראל בשפה האנגלית.

המחזמר, המתאר את תולדות חייה, הצלחתה ומותה של אווה פרון, רעייתו של נשיא ארגנטינה חואן פרון, יועלה על ידי תיאטרון 'ישראל מיוזיקלס'- שהעלה לפני שנה בהצלחה את CATS וזכה לברכת הדרך של היוצרים להעלאת המחזה.

'אוויטה' הועלה לראשונה על במות לונדון בשנת 1976 וזכה להצלחה. בעבר הועלה גם בישראל בגרסה עברית, בכיכובה של ריקי גל, וב-1996 יצא סרט הקולנוע 'אוויטה' המבוסס על עלילת המחזה ושיריו, בבימויו של אלן פארקר, ובכיכובם של מדונה ואנטוניו בנדרס.

המחזמר מציג את סיפורה של אוויטה, ילדה ממזרה, אשר שאפה להגיע גבוה, למקום בו לא תושפל יותר לעולם. היא זיהתה באיש הצבא חואן פרון, את האיש שאיתו תוכל להגשים שאיפותיו ודחפה אותו מעלה. המחזמר נאמן לסיפור ההיסטורי למרות מספר אי-דיוקים. בעלה של אוויטה, הקולונל חואן פרון, מוצג במחזמר כרודן; בפועל הוא אכן נודע כפשיסט שפעל כנגד מתנגדיו והגביל את חופש הדיבור, אך נבחר באופן דמוקרטי שלוש פעמים. בנוסף השלטון שלו זכה לפופולריות לא רק בזכות אוויטה אשתו, כפי שהמחזמר מציג, אלא גם בזכות רפורמות כלכליות רחבות שביצע.

את המחזה מביא ארצה ישראל לוטניק, המוכר גם כרבי המזמר מברודווי- בעל השכלה מוזיקלית, רב ומנהיג קהילה במבשרת ציון. בעקבות מותו של בן-דודו מדרגה שנייה באסון התאומים החליט לחזור לאהבתו למחזות זמר, התמחה בניו-יורק בתחום והקים את ישראל מיוזיקלס בשנת 2007.
 
 
אוויטה
(צילום: יח"צ)

מוסיקה: אנדרו לויד-וובר, מילים: טים רייס

ניהול אמנותי ומוסיקלי: ישראל לוטניק

כוריאוגרפיה: אורן אביב, ניצוח אליה זבאלי

עיצוב תלבושות: אפרים לוי

מנהלי הפקה: אלעזר ברנדט וצביה בריקל

ספירה טסלר-גרינברג בתפקיד אווה פרון

עם כפיר לוי בתפקיד צ'ה ושמואל דאבק שפיצר בתפקיד פרון
תגובות
אין תגובות למאמר