כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

עדות מקומית מטלטלת

מאת: חדשות 'מפיק' /
19.12.2012
/ 11:48

בסוף השבוע האחרון ביקר המדור בתערוכת עדות מקומית – WORLD PRESS PHOTO שנערכת בימים אלה במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, ומציגה צילומי עיתונות מקומיים, לצד צילומי עיתונות מרחבי העולם.

אין ספק שמדובר בתערוכה מטלטלת, מזעזעת, אך עם זאת יפה, של צילומים שמסתכלים למציאות בלבן של העין ומנסים להעביר לצופה את האמת הקשה על העולם בו הוא חי. חלק מהעבודות שמוצגות בתערוכה אינן קלות לעיכול, אך כולן מוגשות בצורה אסתטית.

Samuel Aranda WPP
סמואל אראנדה עבור ניו יורק טיימס - תמונת השנה של WWP

התערוכה עצמה מוצגת בצורה די סטנדרטית. הצילומים המודפסים מוצגים על קירות לבנים, בלי משחקים מיותרים של גודל ותאורה, ונראה שמארגני התערוכה לא נטלו לידיהם חירות כלשהי בתכנון ועיצוב החוויה שעוברים המבקרים. התמונות מסודרות לפי סדר שנראה על פניו אקראי, ללא כרונולוגיה נראית לעין, ובכך שומרות על מסר ניטרלי חסר פניות. אם היה זה מכוון, כל הכבוד להם. אך אם לא לקחו בכלל את האפשרות הזו בחשבון, קצת חבל, כי היתה להם כאן אפשרות ליצור חוויה מכוונת מלמעלה שתיגע באנשים ותוציא אותם מהתערוכה עם תחושות חזקות.

דבר ידוע הוא (לפחות לעוסקים בתחום) שרוב רובו של הקהל פונה ימינה מיד עם כניסתו לחלל התערוכה ולכן ניתן להעריך די בקירוב, מה יהיה המסלול של רוב הקהל, מה תהיה התמונה הראשונה ומה האחרונה אליה יחשף הקהל.
 
ועל כן ניתן היה לשבץ את התמונות בסדר כזה שהחוויה תנוהל ע"י המארגנים, ניתן היה לשלוח את הקהל הביתה עם תחושת זעזוע, תחושת הקלה וכו', בעוד שבפעול שובצו זו ליד זו תמונות שמייצרות תחושות אחרות ומנוגדות, ללא כל תהליך של אסקלציה.
 
אנו שעוסקים בענף האירועים והקד"מ, עובדים הרבה על להעריך, לנתח ולבסוף גם לשלוט בתחושות של הקהל או הצרכן (גם אם מדובר בצרכן אומנות) ולכן לפחות לעיני המדור, הדבר בלט מאוד.
 
יהודית אמיר - עדות מקומית
עבודה של יהודית אמיר

הערה נוספת למארגני התערוכה. בניגוד לתערוכות אחרות, הצילומים בתערוכת 'עדות מקומית' עובדים פחות טוב מחוץ לקונטקסט ומאבדים מעט מחוזקם כאשר מובאים מחוץ להקשרם המקורי. לכן חבל שהכיתוב במלווה את התמונות בתערוכה קטן כל כך, דבר המפריע מעט לחוויה כולה.
 
התערוכה תוצג במוזיאון ארץ ישראל עד ה- 19 בינואר 2013

אלי אטיאס - עדות מקומית
עבודה של אלי אטיאס

אורי שדה - עדות מקומית
עבודה של אורי שדה

תגובות
אין תגובות למאמר