כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל הקולנוע הבריטי מצדיע למונטי פייתון

מאת: חדשות 'מפיק' /
17.12.2012
/ 9:00

המועצה הבריטית חוזרת עם פסטיבל הקולנוע הבריטי, ואיתו שורה של אירועי תרבות בריטית שיכללו מלבד קולנוע גם מוזיקה, ספרות, ועיצוב. פסטיבל הקולנוע הינו פרויקט הדגל של המועצה הבריטית, הפועלת לקידום קשרי תרבות בין בריטניה וישראל. הפסטיבל, שזכה להצלחה רבה במהלך השנים, מאפשר לעשרות אלפי צופים הצצה למיטב הקולנוע הבריטי העכשווי בסינמטקים ברחבי הארץ. 

הפסטיבל יתמקד השנה בקולנוע בריטי חדש, בסרטי קומדיה שחורה ובמחווה מיוחדת למונטי פייטון. בנוסף יתקיימו גם אירוע פתיחה חגיגי ביום חמישי 31 בינואר 2013, הקרנה של 'בחירת השגריר' ועוד. 

בין הסרטים שיוקרנו הוא הסרט החדש 'A Liar's Autobiography', פרויקט אנימציה מורכב של שלושה במאים וארבע-עשרה חברות אנימציה, שמתאר את מעלליו הפיקטיביים של גרהאם צ'אפמן מחבורת מונטי פייטון, ומבוסס על ספרו הקומי משנת 1980. מונטי פייטון פרצו לתודעה הציבורית לפני 44 שנים במערכון של תכנית ה-BBC. מאז, הם הציגו קומדיה מקאברית-סוריאליסטית, מודעת לעצמה ותמיד חדשנית. בשנת 2009 האקדמיה הבריטית לקולנוע העניקה להם פרס עבור תרומה יוצאת דופן לקולנוע. מלבד הפסטיבל, יתקיימו בחודשים ינואר ופברואר אירועי תרבות מגוונים כמו תערוכתו של האמן דאגלס גורדון באגף החדש במוזיאון תל-אביב לאמנות ולצדו גם פתיחתה של תערוכת יחיד של האמן ג'ון סטזאקר, תערוכתם של צמד המעצבים הבריטי 'Boudicca' וביקורה של הסופרת הבריטית נעמי אלדרמן וסופרים נוספים ביריד הספרים הבין-לאומי בירושלים.

תכנית הפסטיבל, אשר יתקיים בין התאריכים 31/1-10/2, תפורסם בקרוב.
תגובות
אין תגובות למאמר