כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מה עושה המלחמה לענף האירועים?

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
21.11.2012
/ 16:28

הימים ימי מלחמה. פצצות מרגמה נופלות תדיר על ישובי עוטף עזה, גוש דן וסביבות ירושלים, אוטובוסים מתחילים להתפוצץ כאילו היינו באמצע שנות התשעים, צה"ל מקיף את עזה ומחכה לאור ירוק שישלח אותו למבצע צבאי רחב היקף, וכל מעטפה חומה שמציצה מתיבת הדואר מקפיצה לנו את הלב מחשש שזהו, הגיע צו 8.

יש שיאמרו שבתקופה כזו אין מה לחשוב יותר מדי על אירועים. זה לא הזמן, הם יאמרו, יש דברים חשובים יותר, הם יגידו. ובאמת, בשבוע האחרון אנחנו שומעים על עוד ועוד אירועים שמתבטלים ברגע האחרון. אם אלה אירועי תרבות- הופעות מוזיקה, הצגות ואפילו קולנועים באיזורים המועדים יותר לפורענות שסוגרים את שעריהם, אם אלה אירועי חברה, ואם אלה אירועים פרטיים, החל מבר מצווה, ועד חתונות שנדחו בשל המצב.

החלטנו לבדוק מה קורה באמת בשטח.

גלית לביא מחברת סטוריטייל מספרת לנו שהחברה מנהלת כרגע מספר פעילויות בפריסה ארצית. לקוחות החברה בחרו לא לבטל את הפעילויות, אבל המצב מורגש בהחלט, מאחר ועובדים בחברה גוייסו למילואים, או לדוגמה במקרה של אחת העובדות שמתנדבת במד"א והוקפצה לתורנות באמצע העבודה. "יש עובדים שממשיכים לעבוד כרגיל" מספרת לנו גלית, "אבל בסניפים של באר שבע ואשדוד, דיילים מפחדים ללכת לעבודה, אז אנחנו נאלצים לסגור את הנקודות האלה".

גם איתמר מלול, מבעלי חברת 'שחקנים בע"מ' מספר לנו איך הוא מרגיש את המצב. "כמובן שיש ביטולים," הוא אומר, "בל נשכח שאנחנו חיים במדינת ישראל. זאת המערכה השלישית שאני עובר עם החברה. הייתי כאן במלחמת לבנון השנייה ובמבצע עופרת יצוקה, ואנחנו רגילים שפעם בשנתיים או שלוש דברים מתרחשים. מעבר לכך, יש פעילויות רבות שיוצאות מטעם חברות מסחריות בהן אנחנו נדרשים לספק אמנים שיוצאים לעודד את תושבי הדרום ולחבק אותם, כך שנוצר איזשהו איזון".

אבל לא אצל כולם העסקים ממשיכים כרגיל. בתקופה בה גם כך המצב הכלכלי רעוע, ביטולים של אירועים יכולים להיות הרי גורל עבור חברות רבות. מקור נוסף שהעדיף לא להיחשף מסר לנו שהמבצע הצבאי פגע הרבה מעבר למה שציפה. "אין לי שום עבודה כרגע", הוא אומר, "כל האירועים בהם הייתי אמור להשתתף בוטלו".

חדשות 'מפיק' מקווים שהרגיעה תחזור מהר ככל האפשר למחוזותינו.
תגובות
אין תגובות למאמר