כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל הולגאב השלישי יוצא לדרך

מאת: חדשות 'מפיק' /
14.11.2012
/ 15:10

פסטיבל 'הוּלֵגֵאבּ השלישי', המוקדש ליצירה האתיופית בישראל בתחום אמנויות הבמה, יתקיים השנה בתאריכים 20–27 בדצמבר, באולמות בית הקונפדרציה, בית שמואל ומרכז ז'ראר בכר.

הפסטיבל הוא יוזמה של בית הקונפדרציה בירושלים – המפיק את פסטיבל העוּד הבינלאומי בירושלים ואת פסטיבל השירה במטולה – בניהולו של אפי בניה, שהוא אף מנהלו האמנותי של פסטיבל זה.

מטרתו של פסטיבל הוּלֵגֵאבּ ("רב פנים" באמהרית) היא לחשוף בפני הקהל הרחב את העשייה הישראלית-אתיופית בתחומי התיאטרון, המחול והמוזיקה, על ריבוא גווניה.

הפסטיבל יכלול השנה שש הפקות. ביניהם מופע הפתיחה- 'שירת המדבר', שיפגיש על במה אחת את דין דין אביב, אבטה בריהון ואלון יופה, שיתארו בשיריהם את האווירה הבראשיתית של החיים והנדודים במדבר. במופע יבוצעו שירי עם ומנגינות אתיופיות לצד שירים מקוריים של דין דין אביב. כל אלה יבוצעו בעיבודים המדגישים את הפשטות ואת המחזוריות שבחיי המדבר, ויטענו כל מלה וביטוי במלוא עומק משמעותם. 

עוד בפסטיבל, אפשר יהיה לראות את להקת המחול 'ביתא'- אנסמבל פורץ דרך בעולם המחול האתיופי העכשווי, שיעלה את המופע 'אַנְד' (אחד). הלהקה, בניהולה ומייסודה של ד"ר רות אשל, זכתה לתואר "המחול האתיופי של המילניום" בעיתונות של אדיס אבבה, וזיכתה את ד"ר אשל בפרס היצירה הציונית לשנת 2012.

במופע הסיום של הפסטיבל תעלה בבכורה המונודרמה 'מַנְדֵפְרוֹ פֵרֵדֵה' ("מי יעז לשפוט") של התיאטרון הישראלי-אתיופי הוּלֵגֵאב, למחזה מאת משה מלכא ובבימויו, ובהשתתפות השחקן ביינה גטהון. במרכז העלילה ניצב סיפורו של האזרח מַנְדֵפְרוֹ פֵרֵדֵה, המקבל צו הרחקה מביתו לאחר ששכנו התלונן כי נהג באלימות כלפי אשתו. התובע במשפט, גם הוא בן הקהילה האתיופית, דורש כי על הנאשם יוטל עונש מירבי, ובמהלך שלושת ימי המשפט הגורליים נחשפים סודותיהם של התובע ושל מַנְדֵפְרוֹ פֵרֵדֵה עד לסוף המפתיע. 

הפסטיבל מתקיים בתמיכת קרן ברכה, משרד התרבות והספורט – מנהל התרבות, עירית ירושלים – האגף לתרבות ואמנויות.


דין דין אביב
דין דין אביב
(צילום: רן בירן)

אסתר רדא
אסתר רדא
(צילום: דין אבישר)
תגובות
אין תגובות למאמר