כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

צפו בוידאו- 'רד בול' שוברת שיאים

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
15.10.2012
/ 9:00

אחרי חמש שנים של הכנות, ולאחר מספר דחיות שנבעו מתנאי מזג אוויר קשים, אתמול בערב (14/10) בסביבות השעה שמונה וחצי לפי שעון ישראל, הגיע לסיומו הפרויקט השאפתני של ענקית משקאות האנרגיה 'רד-בול', כאשר האתלט האוסטרי פליקס באומגרטנר קפץ בהצלחה מגובה של 39 קילומטרים והצליח לשבור כמה שיאים ואפילו לא עצם אחת.

במסגרת הפרויקט 'רד בול סטרטוס', עליו עובד צוות של מדענים ואנשי מקצוע שונים כבר קרוב לחמש שנים, שוגר אתמול ברוזוול, ניו-מקסיקו, האתלט האוסטרי לסטרטוספרה, המעטפת הראשונה של כדור הארץ, על מנת שיוכל לצנוח בקפיצה חופשית שתשבור את השיא הקודם משנת 1960 שנקבע על ידי הקולונל ג'ו קיטינגר כאשר הלה קפץ מגובה של 31,333 מטרים במסגרת הפרויקט ההיסטורי Excelsior lll.

באומגרטנר הצליח להיכנס אתמול לספרי ההיסטוריה כאשר שבר שלושה שיאים. את הראשון קבע כאשר היה האדם הראשון שהמריא בבלון הליום לגובה של 39,044 מטרים. השיא השני הוא הקפיצה מגובה שכזה. השיא השלישי עדיין לא אושר רשמית, אך במידה והחישובים של צוות הקרקע שליווה את הקפיצה נכונים, מהירות נפילתו החופשית של באומגרטנר הגיעה ל- 1,137 קמ"ש, מה שאומר שהוא האדם הראשון שהצליח לשבור את מהירות הקול בצניחה חופשית.

האתלט תכנן לקבוע שיא חדש של נפילה חופשית, אך בסופו של דבר פתח את המצנח אחרי 4:19 דקות של נפילה, ובכך השתווה לשיא הקודם.

שיא נוסף שנשבר אתמול הוא כמות הצפיות בשידור חי ברשת 'יו-טיוב', כאשר למעלה מ- 7.1 מיליון צופים ברחבי העולם עקבו אחרי הקפיצה השאפתנית.

רד בול סטרטוס

רד בול סטרטוס

רד בול סטרטוס
(צילום: יח"צ)

תגובות
אין תגובות למאמר