כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בית המשפט קבע כי אולם אירועים חייב לקיים חתונות לחד-מיניים

מאת: חדשות 'מפיק' /
12.09.2012
/ 13:40

פסק דין תקדימי בבית המשפט בירושלים קבע כי יש לחייב אולמות אירועים לערוך חתונה של זוג לסביות גם אם הדבר נוגד את אמונתם הדתית של בעליו.

פסק הדין ניתן במסגרת תביעה שהגישו טל יעקובוביץ' ויעל בירן כנגד אולם האירועים במושב יד השמונה. לאחר שנישאו השתיים בשנת 2008 בנישואים אזרחיים באנגליה, הן רצו לערוך מסיבה למשפחותיהן וחבריהן בארץ. כאשר הבינו מנהלי אולם האירועים כי מדובר בחתונה של זוג לסביות, סירבו להזמנתן והודיעו להן כי אינם מקיימים חתונות לזוגות חד-מיניים.

השתיים ערכו את חתונתן באולם אחר, אך במקביל הגישו באמצעות עורכת הדין עירא הדר תביעה כנגד 'יד השמונה' בטענה שהופלו בשל נטייתן המינית.

במהלך המשפט, טענו בעלי אולם האירועים כי קיום חתונה של זוגות חד מיניים נוגד את עקרונות אמונתם, וכי הזרם הדתי אליו הם משתייכים, כת היהודים משיחיים (זרם המסתמך על עקרונות נוצרים אוונגליסטים, אך מגדיר עצמו כיהודי המקבל את ישו, י.ש), רואה בהומוסקסואליות תועבה.

שופטת בית משפט השלום בירושלים, דורית פיינשטיין, סירבה לקבל את טענותיהם של בעלי האולם ופסקה כי עליהם לשלם לבנות הזוג פיצוי של 60,000 שקלים בתוספת 20 אלף שקלים לכיסוי הוצאות המשפט.

"ראוי כי ידע כל אדם המקים עסק ציבורי בישראל, כי עליו לתת שירותים לכל, וזאת ללא הפליה מחמת כל הטעמים המנויים בחוק ובתוכם גם נטייה מינית. שעה שהנתבע פתח את שעריו לכל, אין הוא יכול לנסות ולסוגרם בפני מי שלטעמו אינו עומד בפרשנות שהוא מייחס לתנ"ך או לברית החדשה, תוך פגיעה בכבודות וברגשותיו" כתבה השופטת בהחלטתה.
תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  כל הכבוד