כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל אייקון מפתיע

מאת: חדשות 'מפיק' /
27.08.2012
/ 15:53

פסטיבל 'אייקון TLV', הפסטיבל הבינלאומי ה-16 למדע בדיוני ופנטסיה, יתקיים בסוכות הקרוב, 1-8 באוקטובר ויכלול הקרנות סרטים, מפגשים עם אורחים מחו"ל ועם יוצרי קולנוע וסופרים ישראליים, ערבי עיון המפגישים בין מדע וחברה, אירועים בתחום הגיימינג, אי-כנס בנושא הסינגולריות הטכנולוגית, מופעים, תערוכה ועוד, והכל באווירת הפסטיבל.

הפסטיבל מאורגן ע"י העמותה ליצירה פנטסטית וספקולטיבית בישראל בשיתוף סינמטק ת"א, ומופק בשיתוף המחלקה למופעים של עיריית תל-אביב ונתמך על ידי מועצת הקולנוע הישראלית ומשרד החוץ.

מטרת הפסטיבל השנה היא להפגיש דוברים מכל התחומים – מדע, חברה, אמנות, כלכלה ועוד – לחשיבה על העתיד, ולהמשיך ולחזק את הלגיטימציה לדמיון, את חשיבות השיח המדעי הציבורי וההסתכלות לעבר העתיד של כולנו. לחזק את ערך האוריינות, החשיבה המדעית והביקורתית, את ההסתכלות לעבר העתיד ואת הלגיטימציה לדמיון בתרבות הישראלית.
 
robot and frank
מתוך Robot and Frank
(צילום: Frank Langella) 
 
בפסטיבל מספר תוכניות, כולן ברוח הפסטיבל- מדע בדיוני, דמיון ועתיד:
 
בחזית 'אייקון TLV' ולכל אורכו יתקיים הפסטיבל לקולנוע בדיוני בינלאומי. במהלך השבוע יוצגו סרטים קלאסיים לצד סרטים חדשים, וסרטים רבים אותם ניתן יהיה לראות במסגרת הפסטיבל בלבד. בין סרטי הפסטיבל מבחר משמעותי של קולנוע עצמאי אמריקאי, דגשים על קולנוע בדיוני מספרד ומבלגיה וייצוג למדינות רבות סביב הגלובוס כולו. בין היתר, יוצגו בפסטיבל הסרט 'Antiviral', סרט הביכורים של ברנדון קרוננברג (בנו של הבמאי דיוויד קרוננברג) שהוצג זה עתה בפסטיבל קאן וסרט האנימציה העכשווי 'ParaNorman'.
 
לרגל הפסטיבל הוזמן לבקר בארץ סופר המדע הבדיוני הבריטי כריסטופר פריסט. פריסט, שספרו 'היוקרה' משנת 1995 עובד לסרט של כריסטופר נולאן הנושא שם זהה יבקר בפסטיבל, יעביר סדנת כתיבה, ישתתף במושביו השונים וישוחח על הספר והסרט 'היוקרה', שיוקרן במסגרת הפסטיבל.
 
השנה יתקיים בפעם השנייה במסגרת הפסטיבל אי-כנס בנושא הסינגולריות הטכנולוגית בשיתוף המרכז לחינוך מדעי של תל-אביב. במסגרת זו יזמים, מהנדסים, מדענים, סופרים ואמנים ייפגשו כדי לדון בטכנולוגיות שעד לא מזמן היו בגדר חלומות בדיוניים, ולהיערך לאופן שבו הן עומדות לשנות את העולם. את האי-כנס יפתח זו השנה השניה היזם וסנדק ההיי-טק בישראל ד"ר יוסי ורדי.
 
מלבד זאת יתקיימו הופעות קומיות, ערבי עיון, מרתון סרטי באטמן של כריסטופר נולאן, הרצאות בסגנון TED ותחרות לפיתוח תסריט לז'אנר באורך מלא בשיתוף קרן רבינוביץ'
 
הפסטיבל משתף פעולה עם גורמים רבים בהם מוסדות הסינמטק ברחבי הארץ, שגרירות נורווגיה, שגרירות ספרד ומכון סרוונטס, שגרירות בלגיה, קרן הקולנוע הישראלי, קרן רבינוביץ', חמד"ע – המרכז לחינוך מדעי, התוכנית לעיצוב ופיתוח משחקי מחשב במדרשה לאמנות במכללת בית ברל, GameIS -  עמותת תעשיית המשחקים הדיגיטליים בישראל, התנועה להעצמת הרוח בחינוך, רשת חנויות הקומיקס 'קומיקס וירקות' ומוסדות וארגונים רבים נוספים.
 
sound of my voice
מתוך- Sound of my Voice

 
תמונת מסגרת מתוך- Fantastc Fear of Everything
תגובות
אין תגובות למאמר